Results

Achievements at
orienteering events

Croeso 2016 Day 5 (the final day), 29/07/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

6 (length: 3.9km, climb: 165m, 15 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:41:57 1182
2 Liam Marsh SO M 1998 00:42:34 1178
3 Hannah Hateley DEE F 2000 00:44:39 1161
4 Alexander Mathers CLOK M 1974 00:47:22 1139
5 Ella Bowles DEVON F 1958 00:47:30 1138
6 Ellie Bales POTOC F 2000 00:49:04 1123
7 Kieran Marsh EBOR M 1997 00:49:28 1120
8 Jean-Marc Gillet OMEGA BELGIUM M 1970 00:49:40
9 Hazel Dean FVO F 1963 00:49:49 1116
10 Matthew Grant SN M 1973 00:50:03 1114
11 Andrew Stimson MDOC M 1981 00:50:16 1113
12 Christopher Green BOK M 1996 00:50:35 1110
13 Susan Skinner WCOC F 1964 00:50:57 1107
14 Andrew Howard WIM M 1974 00:51:48 1101
15 Jackie Hallett BOK F 1957 00:52:08 1098
16 Tony Udris SYO M 1969 00:52:11 1098
17 Brage Loever Hovden Stord Orientering M 1997 00:52:12
18 Margaret Reynolds SBOC F 1961 00:52:14 1097
19 John Leddy BOK M 1969 00:52:20 1096
20 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:52:44 1092
21 Matthew Tinker EPOC M 1979 00:52:59 1090
22 David Taylor BAOC M 1971 00:53:38
23 David Frampton HH M 1970 00:54:00 1081
24 Catrin Skym MWOC F 2000 00:54:36 1076
25 Sarah Pedley EPOC F 2001 00:55:05
26 David Aspin CLOK M 1969 00:55:10 1071
27 Dan Gallagher SARUM M 1976 00:55:16 1070
28 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:55:24 1069
29 Nick Martin CLOK M 1970 00:55:28 1069
30 Chloë Cracknell SUFFOC F 2001 00:55:45
31 Christine Goulding BL F 1963 00:56:01 1064
32 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:56:05 1064
33 Kevin Brooker BAOC M 1969 00:56:48
34 Jill Blount SO F 1960 00:56:49 1058
35 Jon Coles MV M 1968 00:56:58 1057
36 Hamish Weir MOR M 1999 00:57:07 1056
37 Neil Pollitt RSOC M 1970 00:57:16 1054
38 Carol Edwards BL F 1957 00:57:49 1050
39 Mairi Weir MOR F 2001 00:57:59
40 Gill Lock SBOC F 1963 00:58:19 1046
41 Louise Dunn LOC F 1960 00:58:36 1044
42 Saskia Jones DEE F 2001 00:58:42
43 Joyce Marshall AIRE F 1960 00:58:50 1042
44 Jackie Chapman LOC F 1958 00:59:12 1038
45 Liz Phillips OD F 1964 00:59:17 1037
46 Ross MacLagan SN M 1974 00:59:25 1036
47 Ashleigh Howells RAFO F 2000 00:59:27 1036
48 Ulla Harju TP F 1964 00:59:58
49 Stephen Chafer LEI M 1967 00:59:59 1031
50 Sal Chaffey DVO F 1965 01:00:23 1028
51 Dhan Magar BAOC M 1968 01:00:34
52 Darren Welch RSOC M 1968 01:00:35 1026
53 Maggie Hateley DEE F 1963 01:00:47 1025
54 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:01:14 1021
55 Darren Clough BAOC M 1979 01:01:19
56 Adele Newall KERNO F 1961 01:01:35 1018
57 Olivier Imboden OLG Bern M 1999 01:02:02
58 Helen Errington HH F 1961 01:02:05 1014
59 Michael Blaschke SC Volpriehausen M 1968 01:03:08
60 John Ward NOR M 1968 01:03:16 1005
61 Thomas Jarvis RAFO M 1999 01:03:50 1000
62 Heather Cairns LVO F 1964 01:04:30 995
63 Judith Hughes WCH F 1966 01:04:38 994
64 William Jefferies BKO M 1998 01:04:53 992
65 Simon Gale DVO M 1970 01:04:53 992
66 Ondrej Cernin OLG Sauliamt M 1996 01:05:27
67 Tessa Lewis SWOC F 1965 01:05:32 987
68 Sian Calow DEE F 1961 01:06:27 980
69 Thomas Harper BOF M 1975 01:06:36 979
70 Isabelle Dermine Dauphiné Orientation F 1962 01:06:38
71 Rachel Collins LVO F 2001 01:06:56
72 Geraldine Chatfield Ugly Gully F 1958 01:07:15
73 Eunice Carter MWOC F 1964 01:07:48 968
74 Chris McLeod ESOC F 1960 01:08:08 965
75 Jaana Eronen Pihkaniskat F 1963 01:08:13
76 Penny Marsh SO F 1963 01:08:19 964
77 Pat Moody DEE F 1957 01:08:44 961
78 Helen Kelsey BOK F 1957 01:09:02 958
79 Fiona Clough BKO F 1962 01:09:07 958
80 Anne Loever Stord Orientering F 1960 01:09:08
81 Sue Buxton TVOC F 1964 01:09:19 955
82 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:09:26 954
83 Antony Schofield MV M 1961 01:09:38 953
84 Judy Burge LOC F 1957 01:10:04 949
85 Daniel Roth OD M 1971 01:10:44 944
86 Rachel Scott GRAMP F 1965 01:11:06 941
87 Michael Newham BAOC M 1981 01:11:17 940
88 Chris Bosley LEI M 01:12:04
89 Jennifer Spencer MOR F 2001 01:12:08
90 Anne Tynegate BADO F 1961 01:12:50 926
91 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:13:42 919
92 Laura Harrison EPOC F 2001 01:14:10
93 Ben Warland SOS M 1998 01:14:13 914
94 Leon Ricketts AIRE M 1976 01:15:03 908
95 Eva Svanberg Järfälla OK F 1961 01:15:04
96 Rory Falls BAOC M 1979 01:15:24
97 Anne Burbidge WCOC F 1961 01:15:58 901
98 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:16:44 894
99 Heather Wood GEN F 1962 01:16:47
100 Christine Jepson SO F 1958 01:17:15 890
101 Gabi Shanahan BAOC F 1961 01:18:49 878
102 Serena Ludford BADO F 1964 01:19:12 875
103 Mark Wardle BAOC M 1966 01:20:21
104 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:20:24 864
105 Almut Kammholz Koelner OL Team F 1965 01:20:27
106 Sue Russell DVO F 1962 01:20:50 861
107 Richard Robinson ASUB M 1968 01:21:23
108 Nick Shanahan BAOC M 1972 01:23:14 840
109 Michael Atkinson ELO M 1977 01:23:26 838
110 Marian White HOC F 1960 01:23:48 836
111 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 01:24:11 833
112 Johannes Valo Navi M 1978 01:25:20
113 David Harrison EPOC M 1971 01:25:44 820
114 Carolyn Dent BOK F 1962 01:27:49 804
115 Gavin Cairns LVO M 1968 01:31:11 775
116 Jane Bush SWOC F 1957 01:33:01 761
117 Helen Livesey LOC F 1964 01:33:58 753
118 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:34:32 749
119 Rowena Naile BOF F 1963 01:34:56 746
120 Rebecca Nisbet SMOC F 2001 01:35:40
121 Andrew Tomkinson SELOC M 1970 01:35:48 738
122 Pam Brown EBOR F 1959 01:39:02 711
123 Adell Cooper NWO F 1961 01:39:04 711
124 Judith Filmore LOC F 1958 01:39:05 711
125 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 01:54:42 581
126 Jane Stew OD F 1957 02:22:48 348
- N/C - Alice Bedwell BOK F 1960 00:50:57
- mp - Tuomo Vuorenpaa Navi M 1967 00:00:01
- mp - Janet Cronk WAOC F 1957 00:00:01
- mp - Karen Ezard SOS F 1957 00:00:01
- mp - Jane Lambert SO F 1960 00:00:01
- mp - Trine Marit Justad Raaen Kongsberg F 1964 00:00:01
- mp - Helen Lloyd NOR F 1959 00:00:01
- mp - Meg Somers DEVON F 2001 00:00:01
- mp - Derek Warren BAOC M 1969 00:00:01
- mp - Zoe Graham SOLWAY F 2000 00:00:01
- mp - Carol Graham SOLWAY F 1966 00:00:01
Showing results 1 - 137 of 137