Results

Achievements at
orienteering events

WAOC Rowney Warren Colour Coded and ESSOL Event, 06/12/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.WAOC.org.uk/n.humphries/waoc/results/results.php?d=2015-12-06

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.86km, climb: 235m, 21 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nick Pullen NOR M 1987 00:41:08 1215
2 Alun Jones TVOC M 1954 00:42:36 1200
3 Matthew Clarke SUFFOC M 2001 00:44:06
4 Sean Blanchflower WAOC M 1973 00:45:19 1173
5 Jon Chandler LOK M 1967 00:45:35 1170
6 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:46:11 1166
7 Steven Denby NOR M 2001 00:46:28
8 James Nisbet SMOC M 1999 00:46:35 1162
9 Alan Rosen HH M 1955 00:47:58 1150
10 Guro Harstad WAOC F 1972 00:48:42 1143
11 Ian Whisson LOK M 1957 00:49:20 1137
12 James Errington HH M 1997 00:50:04 1130
13 Josh M'Caw HH M 2001 00:50:11
14 John-Henry Love M 1999 00:51:30
15 Daisy Partridge SOS F 2000 00:51:47
16 Mick Smith HH M 1948 00:51:58 1109
17 Jim Prowting TVOC M 1946 00:52:30 1106
18 John Van Rooyen SAX M 1949 00:52:50 1103
19 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 00:53:25 1097
20 Andrew Cummings HH M 1952 00:53:41 1095
21 Ruth Vingerhagen WAOC F 1985 00:53:41 1095
22 Michael Bickle WAOC M 1948 00:53:52 1093
23 Tom Edelsten CHIG M 1943 00:53:53 1093
24 Graham Louth WAOC M 1962 00:54:01 1092
25 David Cooper WAOC M 1963 00:54:20 1089
26 Stuart Hatfeild M 1994 00:54:29
27 Sam Hague WAOC M 2002 00:54:37
28 Josh Partridge SOS M 1999 00:55:03 1081
29 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:55:27 1078
30 David Dixon HH M 1972 00:56:41 1067
31 Mike Jones SMOC M 1954 00:57:00 1064
32 Chris Reid M 1975 00:57:41
33 Tony Maycraft CHIG M 1958 00:58:24 1050
34 Ian Byford HH M 1958 00:59:41 1037
35 David Heale HH M 1967 01:00:43 1028
36 Peter Woods WAOC M 1957 01:01:30 1021
37 Helen Errington HH F 1961 01:01:43 1019
38 Stu Levene HH M 1969 01:01:48 1018
39 Miranda Leaf DRONGO F 1995 01:01:57 1017
40 Thomas Lock M 1999 01:02:03
41 Paul Greenough TVOC M 1948 01:02:36 1011
42 John Duffield HH M 1947 01:02:47 1009
43 Stephen Searle NOR M 1951 01:03:20 1004
44 Andrew Elliott SUFFOC M 1971 01:03:28 1003
45 Dawn Figg HH F 1969 01:03:30 1003
46 Adam Leaf HH M 1962 01:04:45 989
47 Bruce Marshall WAOC M 1952 01:04:50 989
48 Philip Brown NOR M 1953 01:04:54 989
49 Mike Bennett HH M 1953 01:05:44 979
50 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:05:58 977
51 Karen Vines SMOC F 1968 01:07:34 962
52 Ian Wells RAFO M 1953 01:07:40 961
53 Barry Breed HH M 1946 01:13:16 908
54 Alice Hodkinson WAOC F 1971 01:13:43 904
55 Catherine Galvin LOK F 1962 01:13:45 903
56 Tim Newton M 1994 01:16:39
57 Roger Moulding HH M 1946 01:16:41 875
58 Paul Langston HH M 1953 01:19:10 852
59 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 01:19:46 847
60 John Mills SOS M 1972 01:24:47 797
61 Paul Butt SUFFOC M 1967 01:27:41 769
62 Ann Mills SOS F 1972 01:32:44 722
63 Helen Hague WAOC F 1969 01:33:05 719
64 Kevin Parkes HH M 1958 01:40:29 646
65 Keith Davies SLOW M 1965 01:44:48 605
- Andy Bierton M 1975 00:36:06
- Peter Duthie WAOC M 1959 00:56:32
- David Hodson HH M 1964 00:59:50
- Caroline Louth WAOC F 1961 01:53:00
Showing results 1 - 69 of 69