Results

Achievements at
orienteering events

Scottish Orienteering League 1, 06/03/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.roxburghreivers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alastair Thomas EUOC M 2000 00:47:50 1301
2 Joseph Wright EUOC M 2000 00:49:17 1292
3 Matthew Galloway INT M 1997 00:49:58 1288
4 Jake Chapman MAROC M 2000 00:53:25 1265
5 Daniel Spencer EUOC M 2000 00:54:38 1258
6 Emma Wilson EUOC F 1999 00:57:15 1241
7 Robert Daly GRAMP M 1957 00:59:34 1227
8 Donald Petrie CLYDE M 1957 00:59:40 1227
9 Alistair Chapman MAROC M 2001 01:00:14
10 Robert Hickling BASOC M 1954 01:00:30 1220
11 Iain Mennie CLYDE M 1961 01:03:45 1199
12 Lindsay Robertson EUOC F 1999 01:04:35 1193
13 Clare Stansfield FVO F 1999 01:04:39 1193
14 Ian Maxwell RR M 1960 01:05:13 1189
15 Kathryn Barr MOR F 1999 01:07:00 1178
16 Sam Gomersall GRAMP M 1961 01:07:41 1174
17 Bob Cherry AYROC M 1957 01:09:48 1161
18 Roanne Lilley EUOC F 1999 01:09:54 1161
19 Callum Scott BASOC M 1956 01:10:00 1160
20 Abigail Mason MAROC F 1999 01:11:22 1152
21 Graham McIntyre INT M 1958 01:12:37 1144
22 Mike Stewart INT M 1958 01:12:58 1142
23 Megan Ricketts MAROC F 1999 01:15:34 1125
24 Beccy Osborn FVO F 1972 01:16:13 1121
25 Trevor Ricketts MAROC M 1960 01:16:52 1116
26 Grant Carstairs TAY M 1954 01:17:00 1115
27 Keith Brown ESOC M 1962 01:17:40 1111
28 Ewan Shearer ECKO M 2001 01:17:45
29 John Getliff MAROC M 2001 01:19:06
30 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:19:16 1100
31 Alasdair Lilley ECKO M 2001 01:20:32
32 Alan Halliday MOR M 1954 01:21:10 1090
33 Ian Davidson CLYDE M 1957 01:21:33 1086
34 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:22:06 1083
35 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:23:21 1075
36 Helena Nolan ESOC F 1966 01:24:50 1066
37 Mary Ross INT F 1972 01:26:13 1058
38 Amjad Khursheed RR M 1959 01:29:12 1040
39 Yousuf Khursheed RR M 2001 01:29:36
40 David Nisbet ESOC M 1956 01:31:53 1023
41 Marc Heger RR M 2000 01:34:57 1005
42 Rosie Getliff MAROC F 1998 01:36:03 998
43 Keith Yardley GRAMP M 2000 01:38:59 979
44 Pete Younger ELO M 1955 01:39:08 979
45 Donald Grassie MOR M 1956 01:41:01 966
46 Esther Gooch MAROC F 1973 01:41:14 965
47 Jack Henderson EUOC 01:43:30
48 Simon Firth ESOC M 1974 01:46:21 933
49 Robert Neil FVO M 1957 01:48:59 918
50 William Bruce RR M 1953 01:49:00 917
51 Adrian Will GRAMP M 1974 01:49:18 916
52 David Robertson ESOC M 1962 02:14:10 760
53 Mark Kassyk ESOC M 1957 02:15:21 754
54 Max Arthur RR M 1961 02:33:28 639
Showing results 1 - 54 of 54