Results

Achievements at
orienteering events

Clyde Scottish Orienteering League 6 including JEC Spectator Race 3, 02/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.clydesideorienteers.org.uk/home/results/clyde-scottish-orienteering-league-6-including-jec-spectator-race-3-2nd-oct/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.95km, climb: 260m, 23 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joseph Wright EUOC M 2000 00:55:50 1277
2 Matthew Gooch MAROC M 2002 00:57:16
3 John Tullie RR M 1957 00:59:21 1262
4 Louis Macmillan ECKO M 2002 01:01:49
5 Peter Molloy FVO M 2002 01:02:15
6 Roanne Lilley EUOC F 1999 01:06:00 1232
7 Daniel Campbell MOR M 2002 01:06:04
8 Donald Petrie CLYDE M 1957 01:06:10 1231
9 Roger Coombs MAROC M 1957 01:07:37 1224
10 Clare Stansfield FVO F 1999 01:10:06 1211
11 Abigail Mason MAROC F 1999 01:10:23 1209
12 Robert Bloor INT M 1960 01:10:35 1209
13 Alistair Chapman MAROC M 2001 01:11:31
14 Rebecca Harding RR F 1991 01:12:47 1199
15 Kathryn Barr MOR F 1999 01:12:57 1198
16 Luke Graham MAROC M 2001 01:13:00
17 Isla Simmons ESOC F 1992 01:13:55 1194
18 Sam Gomersall GRAMP M 1961 01:14:21 1192
19 Graham McIntyre INT M 1958 01:15:21 1188
20 Bob Cherry AYROC M 1957 01:16:06 1184
21 Lindsey Robertson CLYDE W 1998 01:19:10 1171
22 Alistair Duguid TAY M 1975 01:19:45 1168
23 Mary Ross INT F 1972 01:21:03 1162
24 Megan Ricketts MAROC F 1999 01:21:54 1159
25 Tyler Morrison ESOC M 1991 01:25:26 1143
26 Mike Long AJAX M 1966 01:26:27
27 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:26:51 1137
28 Gary Longhurst FVO M 1959 01:27:04 1136
29 Robert Daly GRAMP M 1957 01:28:15 1129
30 Beccy Osborn FVO F 1972 01:30:24 1119
31 Grant Carstairs TAY M 1954 01:30:25 1119
32 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:30:52 1116
33 Keith Brown ESOC M 1962 01:33:11 1106
34 Heather Thomson ESOC F 1974 01:33:31 1105
35 Christine Goulding BL F 1963 01:34:40 1100
36 Benjamin Parkinson FVO M 2000 01:34:42 1099
37 Paul Duley GRAMP M 1954 01:35:17 1097
38 Mark Wood ESOC M 1968 01:36:59 1089
39 Kevin Holliday INVOC M 1968 01:38:52 1080
40 Trevor Ricketts MAROC M 1960 01:40:13 1074
41 Ian Davidson CLYDE M 1957 01:40:58 1070
42 Anker Moller SOK M 1961 01:42:45
43 Alasdair Raynor INVOC M 2001 01:44:52
44 Duncan Edmondson ELO M 1967 01:45:06 1052
45 Pete Younger ELO M 1955 01:46:40 1045
46 Finlay Ross ESOC M 1966 01:47:24 1041
47 Helena Nolan ESOC F 1966 01:48:59 1034
48 Max F A Bloor INT M 2000 01:49:47 1030
49 Laura Nicoll TAY F 1999 01:50:38 1026
50 Peter Collins MAROC M 2001 01:53:54
51 Alan Partridge ECKO M 1949 01:54:51 1008
52 Amjad Khursheed RR M 1959 02:02:55 972
53 Jonathan Molloy FVO M 1968 02:06:19 957
54 Keith Roberts MAROC M 1959 02:09:34 942
55 Yousuf Khursheed RR M 2001 02:13:00
56 Simon Firth ESOC M 1974 02:36:56 818
57 Mark Kassyk ESOC M 1957 02:38:40 811
- Alasdair Lilley ECKO M 2001 00:27:06
- Iain Mennie CLYDE M 1961 00:37:49
- Mike Stewart INT M 1958 01:19:07
- Robert King AIRE M 1959 01:27:38
- Esther Gooch MAROC F 1973 01:28:27
- Mark Holliday FVO M 1956 01:33:02
- James Purves RR M 1957 02:25:30
Showing results 1 - 64 of 64