Results

Achievements at
orienteering events

Clyde Scottish Orienteering League 6 including JEC Spectator Race 3, 02/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.clydesideorienteers.org.uk/home/results/clyde-scottish-orienteering-league-6-including-jec-spectator-race-3-2nd-oct/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 4.975km, climb: 210m, 21 controls)
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jen Leonard FVO F 1969 01:01:04 1172
2 Andy Tivendale MAROC M 1946 01:02:43 1159
3 Jane Ackland INT F 1964 01:03:53 1150
4 Fiona Berrow FVO F 1985 01:04:39 1144
5 Frances Wright MAROC F 1995 01:04:40 1144
6 Phil Smithard KFO M 1947 01:05:48 1134
7 Kenneth Daly INT M 1962 01:06:16 1129
8 Roger Garnett ESOC M 1951 01:08:12 1113
9 Peter Halling ESOC M 1951 01:08:23 1111
10 Lesley Gomersall GRAMP F 1962 01:09:08 1106
11 Geoffrey Hensman FVO M 1948 01:09:58 1099
12 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:10:19 1096
13 Alastair Lessells ESOC M 1947 01:14:07 1064
14 Josie Stansfield FVO F 1969 01:14:20 1063
15 Guy Seaman INVOC M 1949 01:14:41 1060
16 Rona Molloy FVO F 1968 01:14:46 1059
17 Fran Loots TAY F 1959 01:15:35 1053
18 Alison Matheson INVOC F 1970 01:15:56 1050
19 Roos Eisma TAY F 1965 01:16:35 1045
20 William Ivory INT M 1972 01:16:51 1043
21 Tim Harding ELO M 1963 01:19:16 1023
22 Ian McIntyre INT M 1963 01:19:51 1019
23 Philippa Weir MOR F 1963 01:22:03 1001
24 Elizabeth Barr MOR F 1967 01:25:58 971
25 Michael Pearson TAY M 1948 01:26:22 967
26 Robin Sloan RR M 1947 01:26:39 965
27 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 01:27:06 962
28 John Coon M 1951 01:28:00 954
29 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:28:38 949
30 Laura Hendrie FVO F 1995 01:28:56 946
31 Lindsey King AIRE F 1962 01:28:59 946
32 Denise Wright MAROC F 1965 01:29:35 941
33 Lucy Galloway INT F 1966 01:33:18 911
34 Ian Shread INVOC M 1968 01:33:35 909
35 Emily Pearson TAY F 1991 01:34:25 902
36 Jill Emmerson OD F 1964 01:34:31 901
37 Patrick Squire INT M 1947 01:35:50 891
38 Donald Smith TAY M 1951 01:36:53 883
39 Angela Dixon TAY F 1964 01:37:23 879
40 Elaine Gillies TAY F 1964 01:38:56 866
41 Robin Strain ELO M 1950 01:39:38 860
42 Tom Barkas LOC M 1948 01:41:23 846
43 Rachel Kirkland INT F 1971 01:42:52 834
44 Tricia Alston INT F 1963 01:43:27 829
45 Iryna Bogachova AYROC F 1977 01:46:51 803
46 Matthew Clark KFO M 1967 01:48:19 791
47 Jim O'Donoghue STAG M 1971 02:02:43 676
48 Robert Findlay ESOC M 1948 02:10:31 612
- Jonathan Harding ELO M 1999 01:50:39
Showing results 1 - 49 of 49