Results

Achievements at
orienteering events

Scottish Orienteering League 7, 30/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.moravianorienteering.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.7km, climb: 170m, 17 controls)
Other courses: Black | Brown | Short brown | Short blue | Green | Short green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jake Chapman MAROC M 2000 00:49:10 1307
2 Matthew Gooch MAROC M 2002 00:52:44
3 Ray Ward INT M 1975 00:53:34 1281
4 Adam Conway GO M 2003 00:54:34
5 Roger Coombs MAROC M 1957 00:55:09 1272
6 Alistair Chapman MAROC M 2001 00:58:30
7 Donald Petrie CLYDE M 1957 00:58:32 1253
8 Joseph Wright EUOC M 2000 00:58:58 1250
9 Steve Dempsey SYO M 1963 01:00:52 1239
10 Ian Maxwell RR M 1960 01:01:24 1236
11 Kathryn Barr MOR F 1999 01:01:38 1235
12 Emma Wilson EUOC F 1999 01:03:43 1221
13 Evgueni Chepelin GRAMP M 1961 01:04:23 1218
14 Nick Hale MAROC M 1958 01:05:50 1208
15 Steve Corrigan EBOR M 1958 01:06:30 1204
16 Isla Simmons ESOC F 1992 01:08:06 1195
17 Robert Daly GRAMP M 1957 01:08:22 1193
18 Phil Conway GO M 1963 01:08:48 1191
19 Luke Graham MAROC M 2001 01:09:26
20 Roanne Lilley ECKO F 1999 01:09:35 1186
21 Lindsay Robertson EUOC F 1999 01:10:17 1182
22 Benjamin Parkinson FVO M 2000 01:10:22 1182
23 Sam Gomersall GRAMP M 1961 01:10:23 1182
24 Lorna Eades INT F 1967 01:12:00 1172
25 Alistair Duguid TAY M 1975 01:12:11 1171
26 Ewan Shearer ECKO M 2001 01:12:25
27 Paul Duley GRAMP M 1954 01:14:00 1161
28 Fiona Berrow FVO F 1985 01:14:26 1158
29 Louise Adams EUOC F 1998 01:14:57 1155
30 Frances Wright MAROC F 1995 01:15:19 1153
31 Carolyn McLeod GRAMP F 1964 01:16:16 1147
32 Doug Flint FVO M 1965 01:16:31 1146
33 Ben Dempsey SYO M 2002 01:17:06
34 Beccy Osborn FVO F 1972 01:17:25 1141
35 Keith Brown ESOC M 1962 01:17:46 1139
36 Abigail Mason MAROC F 1999 01:19:19 1130
37 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:20:16 1124
38 Sarah Jones ESOC F 1996 01:20:19 1124
39 Cathy Tilbrook FVO F 1967 01:20:35 1122
40 Alasdair Raynor INVOC M 2001 01:21:07
41 Susannah Macmillan ECKO F 1968 01:21:17 1118
42 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:21:50 1115
43 Trevor Ricketts MAROC M 1960 01:21:56 1114
44 Pablo Alvarez-Icaza INVOC M 2001 01:23:53
45 Mary Ross INT F 1972 01:26:48 1086
46 Paul Furness MOR M 1954 01:26:55 1085
47 Alasdair Lilley ECKO M 2001 01:29:05
48 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:29:43 1068
49 Donald Barrie MAROC M 1966 01:30:56 1061
50 Natasha Conway AIRE F 1971 01:32:02 1055
51 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:32:12 1054
52 Mark Thomson BOF M 1965 01:33:18 1047
53 Alan Partridge ECKO M 1949 01:35:19 1035
54 Iain McLeod GRAMP M 1960 01:35:20 1034
55 Jim Mailer ECKO M 1966 01:36:52 1025
56 William Ivory INT M 1972 01:37:29 1022
57 Keith Yardley GRAMP M 2000 01:41:46 997
58 Fiona Newcombe MOR F 1972 01:46:47 968
59 Francis Williams INVOC M 1976 01:55:17 917
60 Peter Collins MAROC M 2001 01:56:24
61 Mark Kassyk ESOC M 1957 02:05:12 860
62 Kate Darlow RR F 1978 02:11:52 820
63 Stephen Perry MOR M 1970 02:15:28 799
64 Paul Gregson OD M 1979 02:52:51 578
- David Weir MOR M 1960 00:59:05
- John Getliff MAROC M 2001 01:08:06
- Ian Searle GRAMP M 1960 01:14:51
Showing results 1 - 67 of 67