Results

Achievements at
orienteering events

Caddihoe Chase Day 2 (UKOL), 02/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wessex-oc.org/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Short Brown (M18, M20, M21S, M45, M50, W21) (length: 8.075km, 24 controls)
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Brown (M35, M40) | UKOL Blue (M16, M35S, M40S, M55, M60, W18, W20, W35, W40) | UKOL Short Blue (M18S, M20S, M45S, M50S, M65, W21S, W45, W50) | UKOL Green (M55S, M70, W16, W35S, W40S, W55, W60) | UKOL Short Green (M60S, M65S, M75, M80, M85, W18S, W20S, W45S, W65, W70) | UKOL Very Short Green (M70S, M75S, M80S, W50S, W55S, W60S, W65S, W70S, W75, W80, W85, M85S) | UKOL Light Green (M14, M16B, W14, W16B) | UKOL Orange (M12, M14B, W12, W14B, Orange) | UKOL Yellow (M10, M12B, W10, W12B, Yellow) | UKOL White (M10B, W10B, White)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Ward NGOC M 1970 01:03:03
2 Duncan Harris DEE M 1966 01:05:06
3 Tim Harrison SUFFOC M 1999 01:06:06
4 Phil Murray BOK M 1964 01:06:38
5 Kevin Fielding HH M 1968 01:10:39
6 Laurence Townley SN M 1971 01:12:34
7 Paul Gebbett BOK M 1969 01:14:26
8 Simon Errington HH M 1963 01:15:53
9 Anne Edwards TVOC F 1989 01:17:31
10 Clive Hallett BOK M 1963 01:18:19
11 Tom Snow DEVON M 1999 01:18:56
12 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:20:19
13 Richard Sansbury QO M 1969 01:20:47
14 Roger Thetford TVOC M 1962 01:22:08
15 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 01:24:04
16 Peter Huzan SLOW M 1964 01:24:20
17 James Crickmore WSX M 1993 01:27:00
18 Allan McCall NGOC M 1967 01:28:05
19 Liam Marsh SO M 1998 01:28:41
20 Peter Chapman SO M 1964 01:29:03
21 Charles Gook BADO M 1967 01:30:01
22 Andy Rimes QO M 1963 01:30:12
23 Jason Falconer WSX M 1971 01:30:26
24 Phil Conway GO M 1963 01:32:30
25 Andrew Reynolds DEVON M 1966 01:33:51
26 Robert Lines SO M 1965 01:34:21
27 Jon Brooke WSX M 1966 01:42:02
28 Paul Fox SN M 1962 01:44:32
29 Barry Jones SO M 1967 01:46:33
30 Jon Chandler LOK M 1967 01:50:46
31 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:50:56
32 Tim Gent DEVON M 1968 02:07:51
33 Katie McInnes MDOC F 1987 02:24:13
34 Daniel Figg EBOR M 1998 02:28:49
35 John Clarke SUFFOC M 1968 02:40:05
- Samuel Fielding HH M 1998 01:12:48
- James Jackson DEVON M 1970 01:27:11
- Judith Austerberry NGOC F 1974 01:34:04
Showing results 1 - 38 of 38