Results

Achievements at
orienteering events

Caddihoe Chase Day 2 (UKOL), 02/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wessex-oc.org/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Blue (M16, M35S, M40S, M55, M60, W18, W20, W35, W40) (length: 6.65km, 21 controls)
Other courses: UKOL Black (M21) | UKOL Brown (M35, M40) | UKOL Short Brown (M18, M20, M21S, M45, M50, W21) | UKOL Short Blue (M18S, M20S, M45S, M50S, M65, W21S, W45, W50) | UKOL Green (M55S, M70, W16, W35S, W40S, W55, W60) | UKOL Short Green (M60S, M65S, M75, M80, M85, W18S, W20S, W45S, W65, W70) | UKOL Very Short Green (M70S, M75S, M80S, W50S, W55S, W60S, W65S, W70S, W75, W80, W85, M85S) | UKOL Light Green (M14, M16B, W14, W16B) | UKOL Orange (M12, M14B, W12, W14B, Orange) | UKOL Yellow (M10, M12B, W10, W12B, Yellow) | UKOL White (M10B, W10B, White)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Matthew Clarke SUFFOC M 2001 00:59:33
2 Harry McMurtrie DEVON M 2000 01:00:23
3 David Harper DEVON M 1954 01:01:31
4 Ian Ditchfield MV M 1956 01:01:59
5 Dominic Walker DEVON M 2000 01:03:27
6 Hugo Twigger DEVON M 2001 01:03:56
7 Keith Tonkin BL M 1958 01:06:25
8 Stine Olsen Kirkevik HAMAR-OK W 1976 01:06:54
9 David Bunn TVOC M 2001 01:06:56
10 Guro Harstad WAOC F 1972 01:08:04
11 Ian Moran SOC M 1958 01:08:25
12 David Hunt BOK M 1960 01:09:01
13 Gavin Clegg BOK M 1955 01:09:22
14 James Clemence SWOC M 1960 01:11:31
15 Mike Frizzell BADO M 1958 01:11:35
16 Andy Jones SLOW M 1958 01:11:36
17 Barry Elkington OD M 1956 01:12:30
18 Alan Rosen HH M 1955 01:12:38
19 James Condon DEVON M 2000 01:12:57
20 Christopher Kelsey BOK M 1957 01:13:05
21 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:13:18
22 Philip Eeles SOC M 1955 01:13:30
23 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:13:55
24 Anne Straube OD F 1975 01:14:53
25 Alan Leakey SLOW M 1953 01:15:55
26 Simon Moore BKO M 1960 01:17:00
27 Ben Stevens DEVON M 2001 01:17:40
28 Imogen Wilson LEI F 2000 01:19:35
29 Nick Campbell DEE M 1957 01:20:06
30 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:20:13
31 Richard Gardner OD M 1954 01:21:57
32 Andrew Howard WIM M 1974 01:22:17
33 Stephen Beal NWO M 1983 01:22:27
34 Tim Houlder WSX M 1957 01:23:28
35 Malcolm Lyon SLOW M 1956 01:23:39
36 Jeremy Hill TVOC M 1954 01:24:16
37 Charlie Turner SLOW M 1953 01:25:43
38 Roger Stein SBOC M 1953 01:26:13
39 Andy Robinson SLOW M 1954 01:27:55
40 Paul Street SLOW M 1954 01:28:32
41 Mike Kay MWOC M 1953 01:28:54
42 Paul Bradbury SYO M 1957 01:29:03
43 Robert Hick WSX M 1960 01:29:03
44 Robin Smith SO M 1952 01:29:42
45 Beatrice Law BOK F 1998 01:30:47
46 Adrian Taylor DEVON M 1955 01:31:32
47 John Franklin SYO M 1951 01:32:36
48 David Saunders HH M 1959 01:33:39
49 Tereza Maria Rush BOK F 1979 01:33:40
50 Bryan Smith DEVON M 1952 01:34:19
51 Anna Chapman SO F 1973 01:36:28
52 Joe House SO M 1954 01:47:11
53 Chris Johnson BOK M 1953 01:47:38
54 Nick Dennis BOK M 1960 01:49:12
55 Gwyn Davies SARUM M 1953 01:49:45
56 Paul Wolstenholme HOC M 1961 01:50:14
57 Doug Greenwood BKO M 1973 01:54:24
58 Ingrid Robole HAMAR-OK W 1976 02:18:25
- Colin Dickson BAOC M 1955 01:06:07
- Simon James SWOC M 1966 01:21:25
- Peter Foster BOK M 1957 01:27:53
- John Walmsley WIM M 1955 01:32:10
Showing results 1 - 62 of 62