Results

Achievements at
orienteering events

BADO SCOA League Event, 29/03/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bado.org.uk/results/20150329/index.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.5km, climb: 90m, 15 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Green | Brown | Short Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Colin Dickson BAOC M 1955 00:44:14 1222
2 Dave Kingham TVOC M 1956 00:45:31 1210
3 James Clemence SWOC M 1960 00:46:27 1202
4 Julian Hartwell SOC M 1955 00:46:45 1199
5 Paul Lane BAOC M 1957 00:46:47 1199
6 Simon Thraves SO M 1961 00:47:55 1190
7 Ian Ditchfield MV M 1956 00:48:11 1188
8 Simon Kippin TVOC M 1970 00:49:09 1178
9 Melanie Slade SN F 1968 00:49:23 1176
10 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 00:49:48 1173
11 Mark Bentley WIM M 1967 00:49:49 1173
12 Andy Jones SLOW M 1958 00:50:53 1162
13 Martin Goddard SARUM M 1958 00:51:12 1159
14 Mike Murray SLOW M 1944 00:51:23 1157
15 Daniel Williams SOC M 1976 00:51:29 1156
16 David Watkins BADO M 1958 00:51:29 1156
17 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:51:37 1155
18 Sam Anderson SN M 1992 00:52:01 1152
19 Stephen McKinley SN M 1964 00:52:22 1149
20 Derick Mercer BKO M 1964 00:52:25 1148
21 Thomas Howell SN M 2001 00:53:18
22 Martin Wilson BKO M 1947 00:53:20 1140
23 Andrew French WIM M 1965 00:53:41 1137
24 Chris Kemp BAOC M 1964 00:54:47 1127
25 Kitty Bray SN F 1989 00:55:56 1115
26 Charlie Turner SLOW M 1953 00:56:19 1112
27 James Cunnane TVOC M 1963 00:56:21 1111
28 Jim Wilson TVOC M 1956 00:57:09 1104
29 John Briggs BKO M 1958 00:57:43 1099
30 Martin Kensett SN M 1966 00:57:43 1099
31 David Palmer BOK M 1946 00:57:50 1098
32 Sue Bett SN F 1967 00:58:20 1093
33 Joe House SO M 1954 00:59:17 1083
34 Andrew Southwood BKO M 1964 00:59:49 1079
35 Peter Foster BOK M 1957 01:00:06 1076
36 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:00:09 1076
37 Brian Palmer TVOC M 1944 01:00:39 1071
38 Neil Frankum BKO M 1969 01:00:45 1070
39 Ian Sayer WSX M 1951 01:00:53 1068
40 Andrew Cummings HH M 1952 01:00:57 1068
41 John Harrison BADO M 1947 01:01:15 1065
42 Andrew Graham SARUM M 1955 01:02:30 1052
43 Jo Foster BOK F 1957 01:02:59 1048
44 Howard Thomas BOK M 1945 01:03:01 1047
45 David Saunders HH M 1959 01:03:09 1046
46 Karen French WIM F 1967 01:03:13 1045
47 Philip Gristwood MV M 1949 01:03:50 1040
48 Megan Bett SN F 1998 01:04:12 1037
49 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:04:22 1035
50 Simon Ling MV M 1945 01:04:38 1032
51 Debra Robinson SN F 1966 01:04:38 1032
52 Jane Archer SN F 1954 01:05:03 1028
53 Laurie Rose WRE M 1953 01:06:44 1013
54 Gillian Hanson HH F 1967 01:07:13 1008
55 Louie Malatesta SN M 1970 01:07:38 1004
56 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:10:12 978
57 Richard Rae BKO M 1946 01:10:50 972
58 Mark Cheesman MV M 1969 01:11:27 966
59 Andy Parry BKO M 1962 01:11:53 963
60 John Walmsley WIM M 1955 01:13:01 951
61 Nigel Heppenstall BAOC M 1967 01:13:09 950
62 Paul Taunton NGOC M 1950 01:13:28 947
63 Fiona Tam SLOW F 1989 01:16:10 920
64 Mark Thompson TVOC M 1955 01:16:14 920
65 Kim van der Westhuizen SN F 1974 01:17:10 912
66 Rebecca Jackson DEVON F 1975 01:17:19 911
67 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:21:44 869
68 Anne Tynegate BADO F 1961 01:22:11 865
69 Paul Channing SOC M 1957 01:23:43 851
70 Lucy Bailey David Gibbs IND F 01:25:07
71 Nigel Parish SN M 1958 01:26:57 820
72 Serena Ludford BADO F 1964 01:27:08 818
73 Ruth Rhodes SO F 1942 01:33:41 754
74 Peter Dudman SO M 1951 01:34:46 745
75 Julian Martin SN M 1947 01:36:19 730
76 Julia Robson IND F 01:50:25
77 George James SN M 1957 01:55:01 553
78 Michael White MV M 1937 02:16:24 348
- Richard Sharp TVOC M 1964 00:25:02
- Martha Paton SN F 1991 00:51:46
- Robin Smith SO M 1952 00:53:59
- Stephen Fletcher BKO M 1951 01:00:33
- Antony Schofield MV M 1961 01:02:29
- Tony Ludford BADO M 1944 01:11:30
- Mike Bray SN M 1955 01:19:06
- Chris Rose WRE F 1953 01:31:23
Showing results 1 - 86 of 86