Results

Achievements at
orienteering events

Crewe Urban Race, 25/01/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.deeside-orienteering-club.org.uk/results/Results.htm#150125CreweUrban

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

3 (length: 5.8km, 30 controls)
Other courses: 1 | 2 | 4 | 5 | 6


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Crawford GO M 1955 00:38:29 1267
2 John Embrey DEE M 1958 00:40:51 1233
3 Patrick Smyth BOF M 1957 00:40:52 1233
4 Adrian Pickles WRE M 1957 00:40:58 1231
5 Ian Griffiths AIRE M 1976 00:40:59 1231
6 Steve Ingleby DEE M 1953 00:42:00 1217
7 Paul Turner SELOC M 1958 00:43:40 1196
8 Bob Dredge WCOC M 1951 00:43:43 1195
9 John Britton MDOC M 1951 00:45:01 1176
10 Paul Bradbury SYO M 1957 00:45:22 1172
11 Jane Anthony SROC F 1956 00:46:01 1163
12 Jonathan Howell WCH M 1952 00:46:35 1155
13 Sal Chaffey DVO F 1965 00:46:45 1153
14 Nick Campbell DEE M 1957 00:47:18 1146
15 Richard Gardner OD M 1954 00:47:20 1145
16 Derek Fryer LOC M 1954 00:48:24 1131
17 Nigel Beasant DEE M 1960 00:48:34 1128
18 Kevan Latham SELOC M 1956 00:48:42 1126
19 Robert Parkinson NOC M 1957 00:49:19 1118
20 Andrew Clough WRE M 1957 00:50:28 1102
21 John Brammer DEE M 1959 00:50:33 1101
22 Simon Filmore LOC M 1956 00:50:44 1098
23 Delia Kingsbury WRE F 1965 00:51:19 1090
24 Peter Harris HALO M 1958 00:51:20 1090
25 Helen Parkinson NOC F 1966 00:51:30 1087
26 Henry Morgan POTOC M 1954 00:51:45 1084
27 Peter Munn POTOC M 1956 00:51:56 1081
28 Stephen Kimberley DVO M 1958 00:52:01 1080
29 Mike Hampton OD M 1946 00:52:02 1079
30 John Williams MDOC M 1952 00:52:25 1074
31 Mike Gardner DVO M 1958 00:53:15 1062
32 Tanya Taylor LOG F 1970 00:53:29 1059
33 Liz Phillips OD F 1964 00:53:56 1052
34 Jeffrey Baker LOG M 1951 00:53:58 1052
35 Catherine Hill DEE F 1966 00:54:23 1046
36 Diane Jacks WRE F 1968 00:54:26 1045
37 Amanda Cooper EBOR F 1966 00:55:10 1035
38 Eric Heritage LEI M 1959 00:55:18 1034
39 Stephen Fellbaum MDOC M 1960 00:55:28 1031
40 Rod Postlethwaite WRE M 1954 00:55:47 1027
41 Fred Miller NATO M 1951 00:55:52 1025
42 Elizabeth Jackson DEE F 1963 00:55:54 1025
43 Andrew Payne DEE M 1951 00:56:58 1011
44 Diane Mitson POTOC F 1975 00:57:12 1007
45 Peter Hornsby LEI M 1953 00:58:53 983
46 Elaine Sutton DEE F 1967 00:58:55 983
47 Claire Selby DVO F 1972 01:02:27 933
48 Dave Bales POTOC M 1955 01:02:46 928
49 Ruth Harris DEE F 1969 01:02:52 927
50 John Middler OD M 1952 01:02:54 926
51 Clare Hanna LOG F 1965 01:03:02 924
52 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:03:15 921
53 Geoff Woolfenden DEE M 1953 01:03:26 919
54 Stephen Richards SELOC M 1953 01:08:04 855
55 Kenneth Hutson HALO M 1951 01:09:59 829
56 Lesley Ward SYO F 1969 01:10:50 816
57 Maggie Hateley DEE F 1963 01:11:53 801
58 Steve Nicholls MDOC M 1957 01:12:12 797
59 Richard Lewis WRE M 1951 01:13:59 771
60 Amanda Ward HALO F 1963 01:14:16 767
61 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 01:17:02 730
62 John Heaton POTOC M 1952 01:20:28 681
63 Christopher Kemp DEE M 1954 01:22:05 659
- Graham Johnson DVO M 1955 00:48:52
- Neil Adams WCH M 1959 00:56:19
- Sharron Richardson WRE F 1972 00:57:07
Showing results 1 - 66 of 66