Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen, 08/03/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results-all

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.5km, climb: 330m, 26 controls)
Other courses: Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Steve Birkinshaw WCOC M 1968 00:58:13 1310
2 Charlie Adams SYO M 1964 01:00:26 1299
3 Alastair Thomas EUOC M 2000 01:01:53
4 Claire Ward INT F 1977 01:01:54 1292
5 Michael Adams SYO M 1996 01:04:35 1279
6 Andy Thorpe EPOC M 1969 01:06:00 1272
7 Kirsten Strain AROS F 1986 01:09:34 1255
8 Iain Smith-Ward LOC M 1968 01:09:55 1253
9 Rebecca Rooke SROC F 1987 01:10:16 1252
10 Dan Parker BL M 1962 01:12:31 1241
11 Adam Bartlett LOC M 1997 01:13:31 1236
12 Chris Heppenstall LOC M 1979 01:14:02 1233
13 Mark Seddon SELOC M 1962 01:14:13 1232
14 Noah Howlett LOC M 1998 01:14:51 1229
15 Adrian Hall AIRE M 1973 01:15:43 1225
16 Paul Taylor SYO M 1965 01:15:43 1225
17 David Spencer WCOC M 1969 01:16:13 1222
18 Elspeth Ingleby SELOC F 1986 01:18:07 1213
19 Alan Hartley BL M 1974 01:19:43 1205
20 Ian Cumpstey WCOC M 1977 01:20:06 1204
21 John Embrey DEE M 1958 01:20:41 1201
22 Rob Stein WCOC M 1994 01:21:19
23 Steve Dempsey SYO M 1963 01:21:36 1198
24 Karen Parker BL F 1963 01:22:38 1194
25 Martin Skinner WCOC M 1964 01:22:59 1192
26 Mike Harrison WCOC M 1970 01:23:31 1189
27 Stuart Parker WAROC M 1964 01:26:22 1176
28 Gavin Smith SROC M 1958 01:27:10 1173
29 Matt Driver SELOC M 1985 01:29:49 1160
30 Richard Foster AIRE M 1982 01:32:08 1150
31 Jack Cooper AIRE M 1984 01:33:12 1145
32 Colin Valentine WCOC M 1960 01:47:24 1078
33 Graeme Tiffany AIRE M 1963 01:48:25 1073
34 Ian Murgatroyd SOLWAY M 1962 01:55:00 1042
35 Peter Gilbert BOC M 1960 01:59:13
36 Paul Davies WAROC M 1965 03:06:36
- Jim Trueman MDOC M 1964 01:21:24
Showing results 1 - 37 of 37