Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Regional Event & SCOL3, 20/11/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/application/documents/events/2016%20events/Shotover/event_page.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.2km, climb: 300m, 20 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alistair Landels OD M 1968 00:49:41 1252
2 Colin Dickson BAOC M 1955 00:54:15 1222
3 Conor Barry IND M 00:56:10
4 Paul Lane BAOC M 1957 00:56:43 1205
5 Dave Kingham TVOC M 1956 00:58:29 1194
6 Thomas Howell SN M 2001 00:58:33
7 Anne Straube OD F 1975 00:59:03 1190
8 Alun Jones TVOC M 1954 00:59:09 1190
9 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:02:21 1169
10 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 01:02:57 1165
11 Jon Steed BADO M 1963 01:05:17 1150
12 Graham Capper LOC M 1958 01:05:32 1149
13 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:06:59 1139
14 Rachel Sullivan RAFO F 1978 01:07:04 1139
15 Mark Adams HH M 1963 01:08:08 1132
16 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 01:10:30 1117
17 Vicky Thornton FVO F 1961 01:10:37 1116
18 Juliette Soulard OD F 1971 01:11:19 1112
19 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:12:09 1106
20 Martin Ricketts TVOC M 1948 01:13:52 1095
21 Ian Prowse NGOC M 1952 01:13:57 1095
22 Jim Prowting TVOC M 1946 01:15:05 1088
23 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:15:21 1086
24 Matthew Hill TVOC M 1970 01:17:15 1073
25 Daniel Roth OD M 1971 01:18:03 1068
26 Laura Parkes HH F 1992 01:18:05 1067
27 Freya Askham SMOC F 1974 01:19:30 1058
28 Derick Mercer BKO M 1964 01:19:45 1057
29 Eddie Whittle BKO M 1969 01:20:13 1054
30 Agnese Baronina OUOC F 01:20:38
31 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:21:53 1043
32 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:22:06 1042
33 Tony Ludford BADO M 1944 01:22:29 1038
34 Jon Chandler LOK M 1967 01:23:38 1031
35 Gerry Spalton OD M 1946 01:24:41 1024
36 Laurie Rose WRE M 1953 01:26:23 1013
37 David Hodson HH M 1964 01:26:53 1010
38 Keith Belsey SN M 1967 01:27:19 1007
39 Mark Foxwell BKO M 1964 01:27:56 1003
40 Heather Fellbaum FVO F 1963 01:30:26 987
41 Andrew Welsh HAVOC M 1953 01:30:44 985
42 Paul Taunton NGOC M 1950 01:31:14 982
43 Sarah Righetti TVOC F 1991 01:31:18 982
44 Fiona Tam SLOW F 1989 01:31:52 978
45 Nigel Lydon LEI M 1966 01:33:08 970
46 Trish Lydon LEI F 1968 01:35:24 956
47 Alison Smith TVOC F 1964 01:35:26 955
48 Lisa James SOC F 1968 01:35:44 953
49 Helen Kelsey BOK F 1957 01:35:57 952
50 Dougie Cochran TVOC M 1969 01:37:24 943
51 Naomi Drewitt DFOK F 1975 01:37:49 940
52 Lisa Methven BKO F 1969 01:43:58 900
53 Ian Hylton BKO M 1969 01:44:25 897
54 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:45:39 889
55 Chris Rose WRE F 1953 01:46:51 881
56 Tony Cockbain HOC M 1956 01:47:50 875
57 Kevin Parkes HH M 1958 01:50:38 857
58 Dave Newman IND M 01:52:08
59 Michael Shaw RAFO M 1978 01:53:21 839
60 Stuart Black RAFO M 1965 01:57:00 815
61 Mark Hassall RAFO M 1966 01:57:30 812
62 Heather Walton SLOW F 1962 01:58:59 803
63 Johanna Michl OUOC F 02:00:46
64 Carly Collings RAFO F 1988 02:27:18 619
- Jim Wilson TVOC M 1956 01:27:38
- Julia Yeomans TVOC F 1954 02:45:11
- Mel Golding BKO F 1971 03:30:13
- Peter Jones SN M 1956 01:00:43
- Brian Hughes HOC M 1947 01:26:22
- Terry Smith SOC M 1950 01:26:27
- Paul Greenough TVOC M 1948 01:30:22
Showing results 1 - 71 of 71