Results

Achievements at
orienteering events

BKO Level C and SCOA league event , 22/05/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bko.org.uk/node/727/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.5km, climb: 230m, 21 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Paul Lane BAOC M 1957 00:49:47 1228
2 Peter Jones SN M 1956 00:52:38 1198
3 Alun Jones TVOC M 1954 00:54:58 1177
4 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:55:18 1174
5 Alun Roberts WAOC M 1956 00:56:23 1163
6 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:57:08 1156
7 Brian Hughes HOC M 1947 00:58:02 1147
8 Ian Hargreaves SOS M 1976 00:58:05 1147
9 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:58:07 1146
10 Robin Smith SO M 1952 00:58:22 1144
11 Charlie Turner SLOW M 1953 00:58:27 1143
12 Bruce Bryant OD M 1957 00:58:35 1142
13 Derek Mercer BKO 00:58:38
14 Martha Paton SN F 00:58:57
15 Ian Peirce SARUM M 1944 00:59:39 1130
16 Anne Straube OD F 1975 00:59:52 1128
17 Thomas Howell SN M 2001 01:00:05
18 Michael Bickle WAOC M 1948 01:00:31 1121
19 Gary Mills TVOC M 1955 01:01:01 1117
20 Christophe Pige NGOC M 1971 01:01:07 1116
21 Robert Brandon OD M 1949 01:01:40 1111
22 John Dalton TVOC M 1961 01:02:19 1105
23 Sue Buxton TVOC F 1964 01:02:36 1102
24 Aini Vuorinen OUOC F 01:02:55
25 Barry Elkington OD M 1956 01:03:00 1097
26 Andrew Southwood BKO M 1964 01:03:13 1095
27 Lesley Ross OD F 1966 01:04:22 1084
28 Simon Moore BKO M 1960 01:04:42 1080
29 Annie Andonova GO F 1988 01:05:10 1075
30 Terry Smith SOC M 1950 01:05:34 1071
31 Daniel Roth OD M 1971 01:05:49 1069
32 Ian Cooper BKO M 1943 01:05:51 1069
33 Liz Phillips OD F 1964 01:07:03 1058
34 Ian Buxton TVOC M 1965 01:07:19 1055
35 Marius Jasiulionis IND M 01:09:27
36 Stephen Fletcher BKO M 1951 01:10:15 1026
37 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:10:19 1025
38 Jon Steed BADO M 1963 01:10:29 1024
39 Mike Baggott HOC M 1951 01:11:31 1014
40 Alison Smith TVOC F 1964 01:12:20 1007
41 Paul Langston HH M 1953 01:13:17 998
42 Debra Robinson SN F 1966 01:13:32 996
43 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:13:46 994
44 Ted McDonald BOK M 1943 01:14:20 988
45 Neil Watts SO M 1957 01:14:22 988
46 Kevin Parkes HH M 1958 01:14:26 987
47 Mike Snell OD M 1956 01:15:03 982
48 Mike Bray SN M 1955 01:15:59 972
49 Gillian Hanson HH F 1967 01:16:35 966
50 Kevin Ross OD M 1963 01:17:02 961
51 Sue Carter SLOW F 1967 01:17:28 957
52 Adam Leaf HH M 1962 01:17:45 955
53 Andrew Welsh HAVOC M 1953 01:18:08 951
54 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 01:18:31 948
55 Tony Harden HH M 1963 01:18:40 946
56 Serena Ludford BADO F 1964 01:19:41 936
57 Ben Flippance OD M 1977 01:20:01 933
58 Roman Kotecky OD M 1949 01:20:10 931
59 Terence Hosking BKO M 1965 01:20:33 928
60 Paul Greenough TVOC M 1948 01:21:39 917
61 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:21:45 916
62 Nicki Godbold BKO F 1990 01:22:34 908
63 Tereza Maria Rush BOK F 1979 01:23:27 900
64 Jim Wilson TVOC M 1956 01:24:36 889
65 Sam Anderson SN M 1992 01:25:00 886
66 Doug Greenwood BKO M 1973 01:26:41 869
67 Johanna Michl OUOC F 01:27:55
68 Phil Marsland SLOW M 1967 01:30:50 829
69 Ken Ricketts BKO M 1954 01:34:32 792
70 David Hanstock BOK M 1956 01:34:59 788
71 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 01:35:43 781
72 John Middler OD M 1952 01:35:51 780
73 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:49:04 652
74 Ruth Rhodes SO F 1942 01:50:54 635
75 Paul Fowler IND M 02:29:44
76 Michael White MV M 1937 02:52:13 44
Showing results 1 - 76 of 76