Results

Achievements at
orienteering events

BKO Level C and SCOA league event , 22/05/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bko.org.uk/node/727/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.2km, climb: 145m, 16 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 David Bunn EUOC M 2001 00:28:06
2 Oliver Lunn OD M 2002 00:31:18
3 Felix Lunn OD M 2002 00:34:40
4 Jim Prowting TVOC M 1946 00:37:40 1146
5 Carol Edwards BL F 1957 00:39:17 1120
6 Oliver Flippance OD M 2002 00:39:30
7 Andrew Graham SARUM M 1955 00:40:16 1107
8 Martin Green MDOC M 1954 00:41:10 1093
9 Roy Heselden BADO M 1947 00:41:37 1086
10 Bob Beresford TVOC M 1949 00:42:36 1071
11 Peter Wilson BKO M 1959 00:43:29 1059
12 Mark Howell SN M 1965 00:43:32 1058
13 Dougie Cochran TVOC M 1969 00:43:44 1055
14 Neil Fraser NWO M 1961 00:45:21 1031
15 Annika Greenwood BKO F 1971 00:45:29 1029
16 Liz Cross TVOC F 1970 00:45:52 1024
17 Sheila Carey OD F 1946 00:46:19 1017
18 Richard Steptoe TVOC M 1947 00:47:13 1005
19 Lucy Paton SN F 1961 00:47:17 1004
20 Barry McGowan HOC M 1947 00:47:20 1003
21 Elizabeth Drew EBOR F 1949 00:47:23 1003
22 Pete Inness BKO M 1967 00:47:41 998
23 Ali Kempson TVOC F 1965 00:47:42 998
24 Anthony Walker TVOC M 1965 00:47:51 996
25 Keith Banham TVOC M 1958 00:48:07 992
26 Martin Lock GO M 1948 00:48:16 990
27 Fiona Clough BKO F 1962 00:48:35 986
28 Tom Fletcher IND M 00:48:44
29 Brian Palmer TVOC M 1944 00:48:48 983
30 Richard Rae BKO M 1946 00:49:53 967
31 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:50:03 964
32 Will Stride BKO M 1990 00:50:36 956
33 Eric Harper BKO M 1951 00:50:37 956
34 Keith Marsden HH M 1943 00:51:53 937
35 Jenny Bray SN F 1955 00:52:08 934
36 Allan Darwell BOK M 1951 00:53:15 917
37 Trevor Simpson OD M 1939 00:53:17 917
38 Greg Birdseye TVOC M 00:53:20 916
39 Paul Kilpin TVOC M 1949 00:53:27 914
40 Mark Foxwell BKO M 1964 00:53:44 910
41 Toni Whittle BKO F 1970 00:53:54 908
42 Christopher Collins SN M 1982 00:54:38 898
43 Mary Nixon SOC F 1949 00:55:44 882
44 Jane Blackford BADO F 1969 00:56:17 874
45 Peter Carey OD M 1944 00:57:19 858
46 Sue Parker BKO F 1960 00:59:15 831
47 Jillian Ullersperger BKO F 1962 00:59:53 822
48 Pauline Sinclair TVOC F 1974 01:00:04 819
49 Carolyn Marr OD F 1947 01:00:25 814
50 Teresa Turner SLOW F 1948 01:00:43 810
51 Pattie Beresford TVOC F 1949 01:01:42 794
52 John Ward OD M 1945 01:02:48 779
53 David Nixon SOC M 1944 01:03:09 774
54 Gillian Godbold BKO F 1954 01:03:18 772
55 Robert Vickers HOC M 1942 01:04:35 754
56 Clare Fletcher BOK F 1942 01:05:31 740
57 Ashley Ford HOC M 1951 01:06:26 727
58 Brian Sewell BKO M 1957 01:07:09 717
59 Claire Collins SN F 1982 01:09:01 691
60 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:09:41 680
61 John Harris WAOC M 1946 01:11:47 648
62 Alison Saunders HH F 1959 01:11:52 647
63 Peter Cheetham RAFO M 1958 01:11:53 647
64 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:12:04 644
65 Melanie Elkington OD F 1961 01:12:56 632
66 Eliza Hermann HH F 1961 01:15:30 595
67 David Skinner SOS M 1949 01:21:26 509
68 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:23:21 482
Showing results 1 - 68 of 68