Results

Achievements at
orienteering events

DFOK South East League Regional Event, 15/01/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=587

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 7.2km, climb: 190m, 22 controls)
Point calculations
1,125.71 + (80.87 x (6,172.16 - T)) / 1,281.85
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Samuel Fielding HH M 1998 01:02:13 1280
2 Ian Hargreaves SOS M 1976 01:11:50 1243
3 Hazel Tant IND W 1996 01:16:41
4 Liam Marsh SO M 1998 01:17:14 1223
5 Kevin Fielding HH M 1968 01:18:44 1217
6 Paul Todd LOK M 1975 01:19:50 1213
7 Brendon Howe SAX M 1969 01:21:07 1208
8 Zlatko Peev TVOC M 1970 01:23:29 1199
9 Paul Beckett HAVOC M 1961 01:25:15 1192
10 Lucy Jepson SO F 1986 01:25:41 1191
11 Tom Frost SN M 1967 01:27:22 1184
12 Antoine Pesenti DFOK M 1970 01:30:13 1174
13 Lizzie Adams LOC F 1986 01:33:34 1161
14 Simon Deeks SAX M 1969 01:36:31 1150
15 Ade Chapman MOR M 1963 01:39:27 1139
16 Jon Chandler LOK M 1967 01:40:38 1134
17 Andy Robinson SLOW M 1954 01:43:29 1123
18 David Pickup SAX M 1970 01:43:34 1123
19 Peter Martin SAX M 1949 01:45:49 1115
20 Vince Roper SLOW M 1967 01:46:24 1112
21 Andrew Hannaford SO M 1955 01:46:56 1110
22 Sue Carter SLOW F 1967 01:47:20 1109
23 Guy Lidbury HAVOC M 1969 01:50:43 1096
24 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 01:55:21 1078
25 Stefan Peykov TVOC M 1965 01:59:43 1062
26 Nikolay Kolev TVOC M 1965 02:03:00 1050
27 Mark Cheesman MV M 1969 02:05:00 1042
28 Richard Field SAX M 1963 02:07:21 1033
29 Daniel Gilderthorp MV M 1982 02:15:34 1002
30 David Heale HH M 1967 02:17:01 996
31 Keith Bennett DFOK M 1972 02:19:33 987
32 Paul Wilson SO M 1962 02:29:01 951
- Tony Burton MV M 1964 01:19:55
- Jon Peet SAX M 1972 02:01:30
Showing results 1 - 34 of 34