Results

Achievements at
orienteering events

WIM Galoppen, 20/09/2015

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5.4km, climb: 85m, 14 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dominic Walker DEVON M 2000 00:49:18
2 Nicola Miller QO F 1966 00:49:22 1179
3 Mike Christopher WIM M 1955 00:51:03 1161
4 Wendy Bullen WIM F 1968 00:52:46 1139
5 Mark Dyer BOK M 1948 00:53:06 1134
6 Edward Hicks SOC M 1997 00:54:19 1118
7 Millie Stagg BOK F 2000 00:54:19
8 Robbie Berryman SOC M 1985 00:55:11 1108
9 Peter Wilson BKO M 1959 00:55:14 1107
10 Laurie Rose WRE M 1953 00:55:26 1105
11 Roger Pleasant SOC M 1947 00:55:48 1100
12 Geoff Wright GO M 1945 00:56:03 1096
13 Jane Archer SN F 1954 00:56:37 1089
14 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 00:58:13 1070
15 Noel Smith WIM M 1964 00:58:50 1062
16 Annika Greenwood BKO F 1971 00:59:34 1054
17 Nicola Brooke WSX F 1966 00:59:47 1050
18 Katharine Dyer BOK F 1949 01:00:27 1042
19 Julie Astin WSX F 1953 01:00:46 1038
20 Jon Brooke WSX M 1966 01:00:50 1037
21 Mark Thompson TVOC M 1955 01:01:17 1032
22 Toby Tyrell IND M 1970 01:01:40
23 Bill Davidson SOC M 1947 01:02:00 1023
24 Lisa James SOC F 1968 01:02:03 1022
25 Louise Tonge BOK F 1969 01:02:17 1020
26 Carol Iddles BOK F 1956 01:03:36 1002
27 Jill Blount SO F 1960 01:04:04 998
28 Christopher Branford WIM M 1946 01:04:05 997
29 Julia Hicks SOC F 1963 01:04:36 990
30 Thomas Hasler QO M 2002 01:04:45
31 Harry Stagg BOK M 2002 01:04:51
32 Julia Loring SOC F 1960 01:05:46 976
33 Carol House SO F 1956 01:06:43 963
34 Hazel Cutler SARUM F 1998 01:07:04 959
35 Roger Hicks SOC M 1963 01:07:38 952
36 Tim Pugh GO M 1943 01:08:35 940
37 Neil Connelly BOK M 1944 01:09:09 933
38 David Oxenham SARUM M 1955 01:10:34 915
39 Joanna Ludford BADO F 1987 01:10:54 910
40 Hilary Eastley BL F 1955 01:11:58 896
41 Robert Karaszi IND M 1980 01:12:32
42 Carol Taverner WIGHTO F 1959 01:13:01 884
43 Michael Molloy SPLOT M 1960 01:13:03 884
44 Tracey Penna-Jones SOC F 1965 01:14:24 867
45 Peter Cheetham RAFO M 1958 01:15:06 859
46 Di Tilsley WIM F 1955 01:15:41 850
47 Charlotte Cheetham RAFO F 1961 01:16:03 845
48 Jane Lambert SO F 1960 01:16:06 844
49 Keith Cutler SARUM M 1964 01:16:07 844
50 John Fielder BOK M 1946 01:16:50 835
51 Heather Walton SLOW F 1962 01:17:54 821
52 Sue Williams WIGHTO F 1951 01:18:17 817
53 Peter Bennett BKO M 1940 01:18:34 813
54 Chris Hasler QO M 1967 01:21:15 780
55 Katherine Pike WIM F 1963 01:21:52 771
56 Jim Graham WIM M 1951 01:21:54 771
57 Richard Rossington BOK M 1961 01:23:36 749
58 Ruth Chesters DEVON F 1950 01:23:48 747
59 Gill Sharp SN F 1958 01:23:48 747
60 Nicola Harvey WIM F 1972 01:24:15 741
61 Denise Mullins SARUM F 1951 01:24:18 741
62 Alain Wilkes BKO M 1948 01:24:57 732
63 Alison Saunders HH F 1959 01:25:30 725
64 Bill Brown WSX M 1937 01:26:16 716
65 SARAH HOULDER WSX F 1959 01:26:33 713
66 Robert Munday WIM M 2000 01:26:33
67 Pete Akers QO M 1953 01:26:50 709
68 Caroline Christopher WIM F 1951 01:26:55 707
69 John Tilsley WIM M 1946 01:27:10 704
70 Helen Hodge WIM F 1962 01:28:08 693
71 Arthur Vince KERNO M 1940 01:30:01 671
72 Andrea Gook BADO F 1969 01:33:33 627
73 Helen Everest SOC F 1963 01:38:33 562
74 Bernie Newitt SOC F 1965 01:43:12 506
75 Christine Vince KERNO F 1953 01:47:55 446
76 Smyth GOSAC W 1999 02:03:12
- Lucy Tonge BOK F 2000 00:46:59
- Andy MacGregor BADO M 1940 01:00:34
- Martin Cross WIM M 1945 01:07:42
- Toria Wimpenny DEVON F 1956 01:12:33
Showing results 1 - 80 of 80