Results

Achievements at
orienteering events

Mole Valley 50th anniversary District event, 03/04/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.68km, climb: 130m, 15 controls)
Other courses: Brown | Blue | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Julia Jarvis SO F 1968 00:45:51 1077
2 Cliff Woolford SO M 1954 00:46:24 1070
3 John Chappell TVOC M 1948 00:46:26 1069
4 Lucy Paton SN F 1961 00:48:31 1044
5 Jill Blount SO F 1960 00:48:43 1042
6 Rachel Collins DFOK F 1993 00:50:00 1026
7 Annika Greenwood BKO F 1971 00:50:26 1020
8 Christine Kiddier BL F 1952 00:51:21 1010
9 Chloƫ Cracknell SUFFOC F 2001 00:51:22
10 Dave Cussens SO M 1952 00:51:40 1006
11 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:51:58 1003
12 Mike Garvin SLOW M 1970 00:52:29 997
13 Nadine Clark SO F 1963 00:52:32 996
14 David Battison SARUM M 1946 00:52:43 994
15 Simon Ling MV M 1945 00:53:30 984
16 Ray Sullivan RAFO M 1959 00:53:36 983
17 Robert McCaffrey MV M 1967 00:53:38 982
18 Carol House SO F 1956 00:53:44 981
19 Fiona Clough BKO F 1962 00:54:06 976
20 Frank Edge SN M 1956 00:54:08 976
21 Chris Shaw HAVOC M 1949 00:54:23 973
22 Sue Hands WIM F 1948 00:56:07 951
23 Linda Pakuls WIM F 1957 00:56:31 945
24 Mike Perry SAX M 1944 00:56:39 944
25 John Morris SO M 1945 00:56:41 943
26 Simon Greenwood SAX M 1955 00:57:27 934
27 Sarah Howes SAX F 1959 00:57:30 934
28 Toni Whittle BKO F 1970 00:58:01 928
29 Gill Prowse SN F 1959 00:58:18 924
30 Paul Bloch DEVON M 1960 00:58:37 920
31 Keith Parkes DFOK M 1945 00:58:50 918
32 Peter Bennett BKO M 1940 00:58:58 916
33 Teresa Sullivan MV F 1987 00:59:32 910
34 Doug Greenwood BKO M 1973 00:59:35 909
35 Richard Rae BKO M 1946 00:59:49 906
36 Nigel Saker SLOW M 1948 01:01:09 890
37 Elizabeth Drew EBOR F 1949 01:01:09 890
38 Andy MacGregor BADO M 1940 01:01:09 890
39 Paul Smith BADO M 1965 01:01:10 890
40 Elizabeth McAllister GO F 1969 01:01:11 890
41 Jonathan Johns SN M 1957 01:01:30 886
42 Mike Baron SO M 1942 01:01:49 881
43 Maggie Roach SLOW F 1957 01:02:21 874
44 Dawn Williamson DEVON F 1959 01:03:05 865
45 Mark Thompson TVOC M 1955 01:03:20 862
46 Tim Pugh GO M 1943 01:03:33 858
47 Ben Rivers GO M 1944 01:04:22 849
48 George Engelhardt MV M 1951 01:05:28 836
49 Bridget Hooper SO F 1944 01:06:07 829
50 Diane Goodwin SWOC F 1961 01:07:32 809
51 Lisa Sullivan MV F 1986 01:07:45 806
52 Douglas Deeks SAX M 1938 01:07:50 805
53 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:08:23 798
54 Bill Alexander MV M 1942 01:08:45 794
55 Chris McDonald MV M 1942 01:09:11 788
56 Ken Williams BAOC M 1937 01:09:47 782
57 Alex Fielding HH M 2003 01:09:51
58 Leslie Hooper SO M 1942 01:10:01 779
59 Gail Parker SLOW F 1958 01:10:23 775
60 Nicky Masson MV F 1964 01:10:42 771
61 Jane King SO F 1956 01:12:55 745
62 Gill Godbold BKO F 1954 01:12:59 744
63 Mike Forrest BOK M 1954 01:13:18 739
64 Christopher Marshall CHIG M 1974 01:13:40 735
65 Roy Heselden BADO M 1947 01:14:44 721
66 roger roberts SO M 1946 01:15:00 718
67 Deborah Sullivan MV F 1960 01:15:02 717
68 Helen Rivers GO F 1954 01:15:32 712
69 Andrew Ward SO M 1961 01:15:36 711
70 Jasmine Bennett SO F 1953 01:15:38 710
71 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:16:07 705
72 Ian Goodwin SO M 1955 01:17:26 688
73 David LeFevre DFOK M 1957 01:21:36 635
74 Hayley Collins DFOK F 1991 01:22:07 629
75 Gill Sinclair SAX F 1971 01:23:00 619
76 Kit Foulkes SLOW M 2000 01:23:35 612
77 Frances Goldingay HH F 1949 01:24:11 605
78 Viv Hodson HH F 1964 01:25:52 585
79 John Harris WAOC M 1946 01:25:52 585
80 Jane Breed HH F 1952 01:26:21 578
81 Christine Glew SLOW F 1953 01:29:49 536
82 Christopher Drew EBOR M 1947 01:31:42 512
83 Sue Gallagher SO F 1953 01:32:02 507
84 Jon Moore MV M 1948 01:55:06 225
85 Michael White MV M 1937 01:55:58 211
Showing results 1 - 85 of 85