Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival Individual 2 (UKOL), 01/04/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sportident.co.uk/results/2018/JK2018/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

27 (length: 3.3km, climb: 75m, 15 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35,M40) | 7 | 8 | UKOL 9 (M45) | UKOL 10 (M50) | UKOL 11 (M55) | UKOL 12 (M60) | UKOL 13 (M16,W35,W40) | UKOL 14 (W45) | UKOL 15 (M65) | UKOL 16 (W50) | UKOL 17 (M70,W55) | UKOL 18 (W16,W60) | UKOL 19 (M75,W65) | UKOL 20 (W70) | UKOL 21 (M80,W75) | UKOL 22 (M85,W80) | UKOL 23 (W85) | 24 | 25 | 26 | 28 | 26a

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Ross INT M 2008 00:22:09
2 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:22:18
3 Ella Baxter SYO F 2009 00:23:52
4 Oscar Peel SYO M 2008 00:24:24
5 Tom Joyce CNOC M 2006 00:24:40
6 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:25:01
7 Charlotte Slade SN F 2008 00:25:29
8 Daragh Young Fingal M 2006 00:26:08
9 Karl R IL Tyrving M 2006 00:26:29
10 Anna Todd SYO F 2008 00:26:44
11 Cian O Donnell GEN M 2006 00:26:49
12 Katie Jones CLOK F 2008 00:27:26
13 Jake Hilton sn M 2008 00:28:03
14 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:28:15
15 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:28:23
16 Ben Todhunter SROC M 2008 00:28:34
17 Megan Brown ESOC F 2008 00:29:45
18 Henry Jeffries OD M 2007 00:31:01
19 Abigail Prince SOS F 2008 00:32:08
20 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:32:18
21 Matthew Inman FVO M 2009 00:33:47
22 Alida Minty LOK W 2006 00:34:03
23 Alice Pieters SYO F 2009 00:34:07
24 Emma Currie SOC F 2007 00:34:11
25 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:34:14
26 Calum Robertson ESOC M 2009 00:34:44
27 Kajsa Harstad Heming Orientering W 2006 00:34:51
28 Lewis Yates BL M 2006 00:35:07
29 Max Straube-Roth OD M 2009 00:35:38
30 Cecilia Hayward - BHikha slow W 2006 00:36:20
31 Oscar Barnby WCH M 2007 00:36:49
32 Jack Beavers AIRE M 2008 00:38:15
33 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:38:26
34 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:38:55
35 Samuel Charlesworth LOC M 2006 00:39:13
36 Lucy Townley SN F 2007 00:39:24
37 Ellen Simpson LEI F 2008 00:39:37
38 Andrew Ellis RAFO M 2008 00:39:40
39 Finn Le Page SN M 2007 00:39:47
40 Hazel Laverack WAROC F 2004 00:39:50
41 Clodagh O'Sullivan BOC W 2006 00:39:55
42 Richard Askham SMOC M 2007 00:41:35
43 Katie Hensman FVO F 2007 00:41:43
44 Emily Blyth Attunda OK W 2008 00:41:45
45 Noah Seath LOC M 2006 00:41:53
46 Rona Laird INVOC F 2008 00:43:58
47 Annabelle Lewis QO F 2007 00:44:58
48 Daniel Walker TVOC M 2009 00:46:17
49 George Rennie WCOC M 2008 00:46:36
50 Julia Gieseler 00:46:47
51 Aidan Hilton SN M 2008 00:48:35
52 Maeve O'Sullivan BOC W 2006 00:48:47
53 Eilidh Connor FVO F 2010 00:49:05
54 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:50:47
55 Christopher Binns NOR M 2008 00:50:53
56 Luke Phoenix SYO M 2007 00:51:35
57 Oliver Lewis QO M 2008 00:52:00
58 Maisie Todhunter SROC W 2013 00:53:02
59 Anna Wilson SELOC W 2008 00:54:20
60 Chris Gammon 00:55:26
61 Ben Chapman SO M 2009 00:55:32
62 Daniel Wilson SELOC M 2008 00:56:21
63 Signe Albinsson OK W 2008 00:56:37
64 Esme Tucker-McAuley clok W 2008 00:56:50
65 Jessica Cam AIRE F 2007 01:00:13
66 Isobel Owens SYO F 2007 01:04:28
67 Lucy Owens SYO W 1973 01:04:40
68 Caitlin Binns NOR F 2010 01:04:47
69 Russell McCreadie WCH M 2009 01:11:07
70 Patricia Walker BOK F 1942 01:12:49
- Vadim Pesenti DFOK M 2008 00:37:53
- Angela Towler loc W 1948 00:46:58
Showing results 1 - 72 of 72