Results

Achievements at
orienteering events

CHIG Mitre SE League event, 08/01/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.chig.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Brown (length: 7.2km, climb: 155m, 18 controls)
Point calculations
1,145.61 + (75.98 x (4,375.48 - T)) / 837.54
Other courses: Black | Brown | Blue | Short Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Long Orange | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robert Campbell WAOC M 1966 00:49:48 1271
2 Mark Adams HH M 1963 00:52:52 1255
3 Simon Errington HH M 1963 00:53:58 1249
4 Tim Must TVOC M 1968 00:58:13 1226
5 Brendon Howe SAX M 1969 01:02:21 1203
6 Vince Roper SLOW M 1967 01:02:48 1201
7 Jason Haigh CHIG M 1970 01:03:10 1199
8 Sean Blanchflower WAOC M 1973 01:05:05 1188
9 Neil Speers DFOK M 1966 01:06:38 1180
10 John Ward NOR M 1968 01:07:57 1173
11 Ella Gilbert NOR F 1998 01:08:00 1172
12 Zlatko Peev TVOC M 1970 01:08:08 1172
13 Nat Skidmore TVOC M 1984 01:08:45 1168
14 Becky Raftery HH F 1984 01:09:30 1164
15 Sean Cronin SAX M 1966 01:09:52 1162
16 Sue Carter SLOW F 1967 01:10:03 1161
17 Jonathan Gilbert NOR M 1959 01:11:31 1153
18 Jon Chandler LOK M 1967 01:13:33 1142
19 Andy Robinson SLOW M 1954 01:13:36 1142
20 James Errington HH M 1997 01:14:15 1138
21 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:14:47 1135
22 Antoine Pesenti DFOK M 1970 01:15:05 1134
23 Terence Hosking BKO M 1965 01:21:28 1099
24 Fiona Tam SLOW F 1989 01:25:23 1078
25 Beth Albon IND W 1996 01:25:25
26 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:25:30 1077
27 Philip Hague WAOC M 1969 01:26:06 1074
28 Richard Field SAX M 1963 01:29:33 1055
29 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:33:38 1033
30 Andrew Elliott SUFFOC M 1971 01:38:27 1007
31 Derick Mercer BKO M 1964 01:42:53 983
32 Paul Wilson SO M 1962 01:43:25 980
33 Daniel Figg EBOR M 1998 01:51:19 937
- Owen Haigh CHIG M 1999 01:26:18
- Tony Harden HH M 1963 01:40:25
Showing results 1 - 35 of 35