Results

Achievements at
orienteering events

Southdowns Weekend 2/3. Level C Urban event - Chichester, 13/05/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southdowns-orienteers.org.uk/index/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 2 (length: 4.1km, 26 controls)
Point calculations
1,121.69 + (98.68 x (2,025.74 - T)) / 393.94
Other courses: Course 1 | Course 3 | Course 4 | Course 5 | Course 6 | Course 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Rollins SN F 1976 00:24:54 1255
2 Paul Luttman SO M 1972 00:26:16 1234
3 Chris McCartney OD M 1969 00:26:21 1233
4 David Frampton HH M 1970 00:26:40 1228
5 Peter Suba WSX M 1974 00:27:04 1222
6 Brendon Howe SAX M 1969 00:27:20 1218
7 Richard Barrett M 1972 00:27:20
8 Dale Paget WSX M 1964 00:28:02 1208
9 Paul Taylor TVOC M 1976 00:28:23 1203
10 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:29:05 1192
11 Matthew Grant SN M 1973 00:30:10 1176
12 Iain Stemp WAOC M 1965 00:30:20 1173
13 David Marsh SO M 1963 00:30:25 1172
14 Mark Adams HH M 1963 00:30:35 1169
15 Andrew Nash SOC M 1976 00:30:53 1165
16 Robert Lines SO M 1965 00:30:55 1164
17 Jolyon Medlock WSX M 1974 00:31:24 1157
18 Peter Chapman SO M 1964 00:31:33 1155
19 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:31:40 1153
20 Robert Hick WSX M 1960 00:31:53 1150
21 Kevin Goddard SO M 1963 00:32:00 1148
22 David Hodson HH M 1964 00:32:05 1147
23 David Pickup SAX M 1970 00:32:52 1135
24 Kerria Rowan SO F 1994 00:33:03 1132
25 Eddie Whittle BKO M 1969 00:33:15 1129
26 Nadine Wright OD F 1988 00:33:50 1121
27 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 00:34:24 1112
28 Stu Levene HH M 1969 00:34:27 1111
29 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:34:43 1107
30 Derick Mercer BKO M 1964 00:35:10 1101
31 Robert Shenton BAOC M 1972 00:35:13 1100
32 Craig Blackford BADO M 1968 00:35:55 1089
33 Matthew Carter QO M 1976 00:36:50 1076
34 Ian Hylton BKO M 1969 00:38:13 1055
35 John Tzanetis SN M 1967 00:38:39 1048
36 Raffaella Marin SLOW F 1967 00:39:03 1042
37 Graham Denney SAX M 1969 00:39:04 1042
38 Jon Darley GO M 1966 00:39:14 1039
39 Christopher Ashenden SN M 1964 00:40:20 1023
40 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 00:40:28 1021
41 Fiona Tam SLOW F 1989 00:41:20 1008
42 Keith Bennett DFOK M 1972 00:48:31 900
43 Sally-Anne Simmons SO F 1982 00:51:35 854
44 Jules Wheeler SO F 1978 00:52:20 843
45 Ian Watson M 1967 00:52:33
46 Gethyn Lewis SO M 1966 00:57:57 758
- Clive Hallett BOK M 1963 00:33:00
- Andy Rimes QO M 1963 00:38:51
Showing results 1 - 48 of 48