Results

Achievements at
orienteering events

Scottish Schools Orienteering Festival, 05/06/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.ssoa.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

P5/6 Boys (length: 1.6km, 15 controls)
Other courses: P5/6 Girls | P7 Boys | P7 Girls | S1 Boys | S1 Girls | S2 Boys | S2 Girls | S3 Boys | S3 Girls | S4 Boys | S4 Girls | S5/6 Boys | S5/6 Girls

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ewan Musgrave MAROC M 2004 00:08:05
2 Angus Rutter Avoch PS 00:09:30
3 Michael Paterson CLYDE M 2004 00:10:44
4 NeilPritchett Banchory PS 00:10:49
5 Luke Charles MAROC M 2004 00:12:00
6 Jonathon Downie + Evan Kenny Gargieston PS 00:12:04
7 Matthew Law & Jacob Taylor Banchory PS 00:12:42
8 Thomas MacKinnon BSGI 00:13:10
9 Angus Laird INVOC M 2006 00:13:27
10 Angus Boyd + Daniel Flemming Heriot PS 00:15:16
11 Will Livingston SOLWAY M 2004 00:15:49
12 Sherjeel Khan + Amy Langskaill Park Road PS 00:16:56
13 Calum MacDonald ECKO M 2004 00:17:01
14 Kyle Cameron Avoch PS 00:17:32
15 Conor Robb + Vicente MacInness Pittencrieff PS 00:19:16
16 Lewis Walsh Rosebank PS 00:19:23
17 Matthew Perkins + Oliver Price Pittencrieff PS 00:19:25
18 Ben Boner Wallacestone PS 00:19:42
19 Rory Pritchett MAROC M 2006 00:19:44
20 Adam Mullen + Drew Steele Gargieston PS 00:20:03
21 Andrew McClymont + Ramsay Ross Gargieston PS 00:20:26
22 Caitlin Ward + Lewis Borthwick Park Road PS 00:20:36
23 Mattias Hamilton BSGI 00:20:55
24 Tom Horrell Crathes PS 00:21:16
25 Callum Kilpatrick + Sam Outterson Wallacestone PS 00:22:45
26 Orlaith-Grace McLeod + Thomas McElwee Pittencrieff PS 00:22:59
27 Lennon Mowat + Lewis Llewellyn Park Road PS 00:23:20
28 Mac Brown Gargieston PS 00:23:27
29 Matthew MacKenzie + Reid MacGregor Pittencrieff PS 00:24:02
30 Jonas Newey & Alex Grant Banchory PS 00:24:29
31 Joseph Lawlor ESOC M 2005 00:25:33
32 Rory Shepard & Andrew Milne Banchory PS 00:26:20
33 James Cuthbert BSGI 00:26:56
34 Louie McFarlane Taynuilt PS 00:27:07
35 Lachie MacBeth + Lewis Robertson BSGI 00:28:03
36 Robbie Sanderson Gargieston PS 00:28:05
37 Bradley Ridley-Hume + Joshua Williamson Merkinch PS 00:28:32
38 Harvey Kemp Whiting Bay PS 00:28:55
39 Oisin Garcia-Boylan + Dean Kirk Pittencrieff PS 00:29:00
40 Luke Emsley Taynuilt PS 00:31:20
41 Rowan Lawlor ESOC M 2007 00:31:38
42 Kai Trenberth + Callum Gaitiens + Mrs Pellet Park Road PS 00:31:55
43 Matthew Wilson + Tom Mayor Pittencrieff PS 00:32:17
44 Charlie Waterworth + Aden Kirk Pittencrieff PS 00:34:23
45 Tom Manley & Lewis McGregor Crathes PS 00:35:21
46 Callum Kinnaird Rosebank PS 00:35:25
47 Lewis Harper + Brooke Spence Park Road PS 00:37:42
48 Eddie Grahamslaw & Matthew Leonard Banchory PS 00:38:31
49 Maykl Fleming Rosebank PS 00:39:16
50 Jude Robb & Callum Black Crathes PS 00:41:02
51 Ross Kinnaird Rosebank PS 00:41:18
52 David Bremner Avoch PS 00:42:12
53 Jamie McGregor MAROC M 2004 00:42:48
54 Neil Currie BSGI 00:43:51
55 Luc McCubbin + Cameron McNeill Gargieston PS 00:43:56
56 Lewis Milligan + Dylan Harrison Gargieston PS 00:45:13
57 Aaron Ghillies & James Neish Strachan PS 00:45:13
58 Ronan Sinclair + Daniel Leitch St Peter's PS 00:47:22
59 Freya McKay + Sam Holloway Pittencrieff PS 00:50:03
60 Matthew Newlands + John Wickstrom Wallacestone PS 00:50:11
61 Boyd Ross + Aiden Goldie Gargieston PS 00:51:49
62 Liam Brand + Ellise Kewis Park Road PS 01:01:46
63 Charlie Faulkener Gargieston PS 01:16:16
64 Jack Ritchie + Matthew Smith Wallacestone PS 01:32:14
65 Reigan Rigby + Jaime Clark Park Road PS 01:40:36
66 Aaron Smith + Blair Lenathan Wallacestone PS 02:07:28
Showing results 1 - 66 of 66