Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Urban Event, 03/01/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/application/views/results/results_view.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C - W40+ / M55+ (length: 5.4km, 25 controls)
Other courses: G - M/W12- | E - W65+ | D - W55+ / M65+ | B - W Open / M40+ | A - M Open | F - M/W16-

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Crawford GO M 1955 00:29:54 1269
2 Keith Tonkin BL M 1958 00:32:05 1225
3 peter jones SN M 1956 00:32:07 1224
4 Mike Frizzell BADO M 1958 00:33:44 1191
5 David Jukes BKO M 1952 00:35:25 1159
6 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:35:38 1154
7 John Orton NWO M 1954 00:35:55 1150
8 Robert Sweatman SOC M 1961 00:35:55 1150
9 Dave Kingham TVOC M 1956 00:36:12 1145
10 Alan Rosen HH M 1955 00:36:16 1144
11 Lesley Ross OD F 1966 00:36:44 1135
12 Gary Mills TVOC M 1955 00:36:48 1133
13 Don McKerrow SLOW M 1952 00:37:08 1127
14 Joanne Hickling SAX F 1965 00:37:15 1124
15 Mike Goldthorpe SOC M 1958 00:37:16 1123
16 Robin Smith SO M 1952 00:37:45 1113
17 Mike Capper WAOC M 1955 00:37:55 1109
18 Andy Robinson LOC M 1954 00:38:12 1105
19 Liz Phillips OD F 1964 00:38:17 1104
20 Sue Bett SN F 1967 00:38:18 1103
21 Alan Leakey SLOW M 1953 00:38:44 1095
22 Bruce Snelling SN M 1959 00:39:15 1085
23 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:39:23 1082
24 Martin Wilson BKO M 1947 00:39:25 1082
25 Julia Jarvis SO F 1968 00:39:51 1074
26 Nigel Hoult BKO M 1953 00:41:33 1041
27 Freya Askham SMOC F 1974 00:41:41 1038
28 Dawn Figg HH F 1969 00:41:59 1032
29 Stephen Fletcher BKO M 1951 00:42:01 1032
30 John Duffield HH M 1947 00:42:23 1025
31 Ian Byrne SMOC M 1957 00:42:29 1023
32 Carolyn Dent BOK F 1962 00:42:53 1016
33 Chris Johnson BOK M 1953 00:43:22 1007
34 Sue Buxton TVOC F 1964 00:43:28 1005
35 Fiona Clough BKO F 1962 00:43:36 1003
36 Annika Greenwood BKO F 1971 00:43:41 1001
37 Alan Kersley BADO M 1957 00:43:46 999
38 Gillian Hanson SMOC F 1967 00:44:08 991
39 Karen Vines SMOC F 1968 00:44:16 988
40 Colin Godbold BKO M 1957 00:44:53 976
41 Dave Marr OD M 1951 00:44:58 975
42 Rachel Edwards SMOC F 1963 00:45:30 965
43 Chris Shaw HAVOC M 1949 00:45:51 957
44 Catherine Galvin LOK F 1962 00:45:59 955
45 Richard Gardner OD M 1954 00:46:18 949
46 Ian Byford HH M 1958 00:46:24 947
47 Gary Simmons GO M 1960 00:47:14 931
48 Tony Harden HH M 1963 00:47:30 926
49 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:47:48 920
50 Runner on E-card 84053 00:48:16
51 Paul Langston HH M 1953 00:48:21 910
52 Liz Cross TVOC F 1970 00:49:20 889
53 Jennifer Thomas TVOC F 1968 00:49:54 878
54 Brian Palmer TVOC M 1944 00:50:12 872
55 Serena Ludford BADO F 1964 00:50:46 862
56 Johanna Michl OUOC F 00:52:55
57 Jane Blackford BADO F 1969 00:57:11 737
58 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 00:57:26 732
59 Peter Hore TVOC M 1954 00:57:53 724
60 Penny Rodgers TVOC F 1962 01:03:38 612
61 Neil Watson IND M 01:03:40
62 Katharine Conway IND F 01:05:03
63 Mark Thompson TVOC M 1955 01:12:30 441
64 Sarah Dixon HH F 1973 01:14:33 398
65 Viv Hodson HH F 1964 01:19:42 298
- Alun Jones TVOC M 1954 00:30:37
- Andrew Graham SARUM M 1955 00:41:35
- Sue Carter SLOW F 1967 00:46:16
- Angela Darley GO F 1973 00:50:32
- Alison Redington LOK F 1971 00:59:37
Showing results 1 - 70 of 70