Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days Open Sprint - Nairn, 01/08/2015

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at results.scottish6days.com/nairn/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Women_Yellow (length: 2.9km, climb: 25m, 19 controls)
Other courses: Junior_Orange | Junior_Sky | Men_Blue | Men_Red | Women_Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK W 1994 00:15:07
2 Solène Droin NOSE W 1997 00:15:56
3 Rahela Brunner bussola ok W 1994 00:15:58
4 Mathilde Nørgård Kracht Tisvilde Hegn OK W 1995 00:16:12
5 Katja Gygax OLG Herzogenbuchsee W 1994 00:16:26
6 Alice Rigby CLOK F 1997 00:16:28
7 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:16:31
8 Amparo Gil COB W 1980 00:17:00
9 Mia Taini JÄMSÄN RETKI-VEIKOT W 1980 00:17:01
10 Dominique Bucher OLV Hindelbank W 1994 00:17:05
11 Nicola Blatchford Newcastle Orienteering Club W 1995 00:17:14
12 Josefine Klintberg Eksjö SOK W 1994 00:17:16
13 Stefanie Briggs BAOC F 1988 00:17:18
14 Aoife McCavana GEN W 1995 00:17:36
15 Tamsin Moran SOC F 1994 00:17:38
16 Susan Lambe LVO F 1980 00:17:56
17 Tanya Taylor LOG F 1970 00:17:59
18 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:18:07
19 Pippa Dakin SYO F 1998 00:18:11
20 Mary Ross INT F 1972 00:18:32
21 Lova Eveborn OK Roxen W 1997 00:18:38
22 Alice Selem Orienteering Galilei W 1999 00:18:50
23 Jayne Sales Big Foot Orienteers W 1980 00:19:07
24 Elin Kracht Copenhagen Police W 1970 00:19:09
25 Judith Austerberry NGOC F 1974 00:19:12
26 Heather Fellbaum FVO F 1963 00:19:17
27 Kitty Bray SN F 1989 00:19:22
28 Carolyn Hindle FVO F 1996 00:19:32
29 Rosie Getliff MAROC F 1998 00:19:37
30 Lea Keller OLG Staefa W 1994 00:19:48
31 Rachel Kirkland INT F 1971 00:19:55
32 Liz Heaton LOC F 1981 00:19:55
33 Abi Longhurst FVO F 1992 00:19:57
34 Tereza Bialozytova SK Praga W 1994 00:19:58
35 Eileen Maxwell RR F 1963 00:20:00
36 Vilma Balciunaite Telsiai OK W 1980 00:20:06
37 Karen French WIM F 1967 00:20:09
38 Helen Cromie GRAMP F 1984 00:20:10
39 Irene Eglin bussola ok W 1975 00:20:14
40 Mietta Groeneveld (THOC) The Hague Orienteering Club W 1970 00:20:31
41 Federica Anedda Orienteering Galilei W 1994 00:20:38
42 Jackie Chapman LOC F 1958 00:20:41
43 Sally Calland RSOC F 1975 00:20:46
44 Ingrid Ravnan OL Toten-Troll W 1960 00:20:57
45 Sofie Mathiasen Silkeborg OK W 1994 00:21:04
46 Susi Rutz OLG Pfäffikon W 1965 00:21:04
47 Carolyn Dent BOK F 1962 00:21:10
48 Zdenka Králová SK Severka Šumperk W 1960 00:21:32
49 Jane Halliday MOR F 1960 00:21:36
50 Penny Bickle EBOR F 1980 00:21:39
51 Andrea Davison ESOC F 1976 00:21:43
52 Katie McInnes MDOC F 1987 00:21:54
53 Louise Dunn LOC F 1960 00:21:54
54 Ursina Mathys ZELG W 1965 00:22:00
55 Cath Williams WCH F 1973 00:22:01
56 Carol Dredge WCH F 1956 00:22:02
57 Eva-Lill Bergenfur IK Vikings OK W 1975 00:22:12
58 Stephanie Beldjilali ATLAS W 1970 00:22:19
59 Susan Birtwistle CLARO F 1957 00:22:34
60 Amelia Petrie CLYDE F 1956 00:22:37
61 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 00:22:38
62 Sheila Strain ELO F 1948 00:22:41
63 Anne Althaus Swiss O Tours W 1975 00:22:44
64 Priska Gautschi SWISS O TOURS W 1965 00:22:49
65 Eva Rau OLG Bern Unicorns W 1994 00:22:51
66 Rachel Scott GRAMP F 1965 00:22:52
67 Barbara Scheck Yukon Orienteering Association W 1960 00:23:00
68 Robin Uppill ONKAPARINGA HILLS ORIENTEERING CLUB W 1955 00:23:11
69 Charlotte Skoglund Kils OK W 1970 00:23:19
70 Hilary Wood Central Coast Orienteers W 1960 00:23:26
71 Helen Rollins CCR ROMA W 1965 00:23:34
72 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:23:36
73 Fiona Hendrie FVO F 1960 00:23:55
74 Susanne Wenk ULU'S REISEWELT W 1965 00:23:58
75 Maria Pia Virgolini Orienteering Tarzo a.s.d. W 1960 00:23:58
76 Helen Lloyd NOR F 1959 00:24:10
77 Caroline Hornby MOR F 1964 00:24:21
78 Jean O'Neill Fingal Orienteers W 1950 00:24:40
79 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 00:24:42
80 Lesley Read BAOC W 1980 00:24:55
81 Alison Reynolds DEVON F 1966 00:25:19
82 Lynne Walker BASOC F 1953 00:26:02
83 Jacqueline Embrey DEE F 1958 00:26:06
84 Sue Kuestner Cascade W 1960 00:26:38
85 Elizabeth Campbell MOR F 1965 00:27:36
86 rhona fraser ESOC F 1954 00:27:50
87 Petra Speh-Rotaug OSC Kassel W 1960 00:27:52
88 Francheska Melendez W 1994 00:28:20
89 Helen Baxter LVO F 1955 00:28:20
90 Nicola Gardner FVO F 1955 00:28:25
91 Monica Perissinotto Orienteering Galilei W 1960 00:28:47
92 Ursula Meehan NWOC F 1960 00:29:12
93 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 00:30:05
94 Marian White HOC F 1960 00:30:11
95 Lai Kuen Candy Chui AOC W 1960 00:31:54
96 Sharon Warland SOS F 1965 00:32:04
97 Ethna Cavanagh FAABORG OK W 1965 00:32:11
98 Katharine Webb Dunedin Orienteering Club W 1965 00:32:12
99 Valerie Paterson CLYDE F 1971 00:32:58
100 Janice Nisbet ESOC F 1953 00:33:05
101 Patricia Miethke POA (Parawanga Orienteers ACT) W 1950 00:34:13
102 Susan Findlay-Robinson WCH F 1953 00:34:37
103 Diane Findlay-Robinson WCH F 1986 00:34:45
104 Anyta Richardson Fingal W 1960 00:37:32
105 Margaret Parker AIRE F 1946 00:38:44
106 Jocelyne Telle Debien CONVERGENCE W 1955 00:39:42
107 Margaret Moody SUFFOC F 1964 00:45:51
- Ladina Rutz OLG STÄFA W 1995 00:16:44
- Annemieke Silk SWOC F 1967 00:16:51
- Jane Campbell DEE F 1957 00:43:41
Showing results 1 - 110 of 110