Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen, 05/06/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.3km, climb: 125m, 18 controls)
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Bagness WAROC M 1960 00:30:01 1244
2 Kenneth Daly INT M 1962 00:39:22 1132
3 Cliff Etherden LOC M 1948 00:43:09 1088
4 Anna Lister LOC F 2000 00:43:47 1080
5 Richard Towler LOC M 1949 00:44:40 1069
6 Richard Waarren IND M 1966 00:46:41
7 Norman French LOC M 1947 00:47:08 1041
8 Megan Bartlett LOC F 2000 00:47:27 1038
9 John Taylor SROC M 1949 00:47:53 1032
10 Richard Cummings WCOC M 1959 00:48:25 1026
11 Judy Burge LOC F 1957 00:49:45 1011
12 Duncan Conway LOC M 1967 00:51:39 990
13 Tom Barkas LOC M 1948 00:51:51 988
14 Louise Hagan WCOC F 1991 00:52:42 977
15 Ben Goodwin WCOC M 2001 00:53:12
16 Tim Field LOC M 1964 00:54:01 963
17 Ann Cummings WCOC F 1959 00:54:27 957
18 Alison Yeates WCH F 1967 00:54:41 954
19 Eilidh Miller LOC F 2000 00:54:45 954
20 Catherine Bloom LOC F 2001 00:55:32
21 Julia Laverack WAROC F 1962 00:55:44 942
22 Vanessa Brierley WCOC F 1968 00:55:57 939
23 Pat Moody DEE F 1957 00:56:15 936
24 Anna Harris DEE F 2003 00:56:31
25 David Rosen SROC M 1953 00:57:09 926
26 Edwin Paul Van-Calster MDOC M 1961 00:57:11 926
27 Ged Hagan WCOC M 1959 00:57:51 917
28 Philip Shrimpton LOC M 2001 00:58:21
29 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:58:38 909
30 Jane Exley WAROC W 1971 00:59:02
31 John Padget DEE M 1943 00:59:08 903
32 Miriam Rosen SROC F 1949 00:59:24 900
33 John Pullin LOC M 1949 00:59:31 899
34 Steve Burge LOC M 1942 01:00:23 889
35 William Sanderson LOC M 2001 01:00:30
36 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:01:39 874
37 Anne Wilson LOC F 1952 01:02:17 867
38 Ruth Harris DEE F 1969 01:02:18 867
39 Helen Livesey LOC F 1964 01:03:17 854
40 Philip Nichols BL M 1957 01:03:30 852
41 Paul Tickner WCOC M 1955 01:04:28 841
42 Karen Blackburn BL F 1946 01:06:32 818
43 Dave Walton LOC M 1951 01:10:21 774
44 Rebecca Lloyd EPOC F 1964 01:10:39 770
45 Janet Nash LOC F 1951 01:11:42 759
46 Chris Lates BL M 1940 01:14:15 729
47 Dick Whitworth BL M 1939 01:18:37 679
48 Jane Yates BL F 1968 01:20:39 653
49 Bob Elmes DEE M 1945 01:20:54 651
50 Judith Filmore LOC F 1958 01:20:55 650
51 Catriona Purdy AIRE W 1976 01:21:12
52 Sue Kitchin IND W 1966 01:22:30
53 Rosie Law LOC F 1952 01:23:57 616
- Julian Lailey SROC M 1946 00:39:27
Showing results 1 - 54 of 54