Results

Achievements at
orienteering events

Twin Peak Day 1, 11/02/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mdoc.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 4km, climb: 180m, 18 controls)
Point calculations
1,177.07 + (71.67 x (2,582.74 - T)) / 473.31
Other courses: Black | Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Megan Carter-Davies MWOC F 1996 00:28:05 1313
2 Quentin Harding CLARO M 1962 00:28:30 1309
3 Charlie Adams SYO M 1964 00:30:10 1294
4 Helen Ockenden CUOC F 1997 00:31:48 1279
5 Kim Baxter SYO F 1976 00:32:11 1276
6 Richard Baxter SYO M 1968 00:34:13 1257
7 Neil Conway AIRE M 1968 00:34:29 1255
8 Iain Smith-Ward LOC M 1968 00:34:45 1252
9 Richard Lecky-Thompson LOC M 1963 00:35:43 1244
10 Niamh Hunter WCOC F 2000 00:35:48 1243
11 Pippa Dakin SYO F 1998 00:35:52 1242
12 David Spencer WCOC M 1969 00:36:10 1240
13 Paul Taylor SYO M 1965 00:36:50 1234
14 Duncan Harris DEE M 1966 00:37:14 1230
15 Kevin Fielding HH M 1968 00:38:17 1220
16 Simon Hunter WCOC M 1968 00:38:23 1219
17 Mark Simmonds LOC M 1963 00:39:46 1207
18 Anne Edwards TVOC F 1989 00:40:15 1202
19 Emily Brown BL F 1999 00:40:18 1202
20 Jim Trueman MDOC M 1964 00:41:04 1195
21 Louise Adams SYO F 1998 00:41:15 1193
22 Ella Gilbert NOR F 1998 00:43:41 1171
23 Gavin Smith SROC M 1958 00:43:45 1171
24 Steven Breeze WCOC M 1971 00:44:11 1167
25 Jura Macmillan ECKO F 2000 00:44:16 1166
26 Anna Lister LOC F 2000 00:44:45 1162
27 Jamie Rennie WCOC M 1970 00:45:01 1159
28 Pauly-D Jones DEE M 1965 00:45:56 1151
29 Mark Edwards SROC M 1965 00:46:46 1143
30 Martin Smith LOC M 1960 00:47:10 1140
31 Zoe Graham BL F 2000 00:47:35 1136
32 Mary Ockenden SROC F 1959 00:47:45 1134
33 David McCann MDOC M 1963 00:48:01 1132
34 Edmund Rooney RR M 1961 00:48:10 1131
35 Terry Johnstone ESOC M 1966 00:48:14 1130
36 Megan Bartlett LOC F 2000 00:49:16 1121
37 Laura Hindle MDOC F 1998 00:49:26 1119
38 Paul Fox SN M 1962 00:50:19 1111
39 Trevor Hindle MDOC M 1964 00:50:24 1110
40 Daniel Roth OD M 1971 00:50:27 1110
41 David Wathey MDOC M 1965 00:51:04 1104
42 Andy Hind WCH M 1968 00:51:53 1097
43 Nikolay Mikhaylyuk MDOC M 1981 00:52:14 1094
44 Stuart Graham SOLWAY M 1968 00:54:01 1077
45 Andrew Stimson MDOC M 1981 00:54:20 1075
46 Anne Ockenden SROC F 1998 00:55:06 1068
47 Alison Fryer MDOC F 1991 00:56:33 1054
48 Fiona Newby LOC F 2000 01:02:48 998
Showing results 1 - 48 of 48