Results

Achievements at
orienteering events

London City weekend race 3, 11/09/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at slow.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

B (length: 4.5km, 15 controls)
Other courses: A | C | D | E | F | F2 | G

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Richard Barrett BAOC M 1970 00:23:06 1291
2 Martin Ward SYO M 1967 00:23:36 1280
3 Petter Andreas Bergh M 1976 00:23:36
4 Tessa Strain WAOC F 1987 00:23:43 1277
5 Lotta Karhola W 1995 00:24:26
6 Eric Roller M 1971 00:24:30
7 Colin Dutkiewicz SLOW M 1970 00:24:39 1256
8 Anneke Hald Bjorgum W 1995 00:24:41
9 Olivier Guignard M 1976 00:24:45
10 Tekle Emilija Gvildyte W 1995 00:25:17
11 Megan Carter-Davies W 1996 00:25:26
12 Kim Baxter SYO F 1976 00:25:28 1238
13 Angus Lund SLOW M 1972 00:25:32 1237
14 Katarzyna Slusarczyk W 1995 00:25:36
15 Toni Venäläinen M 1971 00:25:41
16 David Rozek M 1976 00:25:44
17 David Jolly RAFO M 1974 00:25:47 1230
18 Jon Cross FVO M 1967 00:25:58 1225
19 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:26:03 1223
20 Aislinn Prendergast W 1995 00:26:15
21 David Hunt BOK M 1960 00:26:23 1216
22 Tony Udris SYO M 1969 00:26:35 1209
23 Gjermund Vingerhagen WAOC M 1981 00:26:41 1207
24 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:26:43 1206
25 Laurence Townley SN M 1971 00:26:56 1201
26 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 00:26:56 1201
27 Peter Suba WSX M 1974 00:26:57 1201
28 Chris Beecham LOK M 1969 00:27:16 1194
29 Adrien Vadrot M 1976 00:27:16
30 Anthony Flick LOK M 1976 00:27:18 1193
31 Rob Woods RAFO M 1969 00:27:42 1184
32 Florence Jacob W 1995 00:27:46
33 Nick Howlett LOC M 1967 00:27:50 1181
34 Matt White LEI M 1967 00:27:55 1179
35 Richard Baxter SYO M 1968 00:28:09 1174
36 Tommi Grover BOK M 1976 00:28:32 1165
37 Filippa Spånér W 1995 00:28:33
38 Blair Trewin M 1971 00:28:53
39 Eric Alexandre M 1981 00:29:47
40 Amanda Claesson W 1995 00:29:53
41 Jon Chandler LOK M 1967 00:30:30 1120
42 Evan Barlow SLOW M 1975 00:30:34 1118
43 Claire Heliot SLOW F 1983 00:30:42 1114
44 Espen Fyhn Nilsen M 1971 00:30:56
45 Ulrika Bornetun W 1966 00:31:53
46 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:31:56 1086
47 Alex Owen LOK M 1975 00:32:02 1084
48 Allan Williams WCH M 1969 00:32:08 1081
49 Tommy Skarbo M 1976 00:32:26
50 Hanna Tuomisto SLOW F 1982 00:33:13 1056
51 Keith Bennett DFOK M 1972 00:33:13 1056
52 Martyna Miskiewicz W 1995 00:33:24
53 Simon Branford WIM M 1979 00:34:16 1031
54 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 00:34:37 1024
55 Iris Lueke SLOW F 1976 00:35:10 1011
56 Alan Brett CHIG M 1974 00:35:33 1003
57 Fernando Gutiérrez Baños M 1971 00:36:34
58 Eduardo Escudero M 1966 00:36:48
59 Joachim Kuebart M 1981 00:37:48
60 Siobhan Henn MDOC F 1983 00:38:49 928
61 Sindre Valsgaard M 1976 00:40:37
62 Ian Giggs M 1981 00:42:18
63 Jakob Petersen M 1968 00:43:33 820
64 Malgorzata Marchlik W 1995 00:46:20
65 Mike Shires TVOC M 1974 00:47:37 728
66 Simon Lott BOK M 1977 00:50:27 663
67 Endre Czirbesz WAOC M 1974 00:51:17 642
68 Brendan Healy SBOC M 1972 00:53:20 595
69 Nicolas Gonzalez Alonso M 1976 00:53:41
- Donaldas Kulevicius NOC M 1970 00:30:44
Showing results 1 - 70 of 70