Results

Achievements at
orienteering events

CompassPoint Scottish Orienteering League 3, 23/04/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.solwayorienteers.co.uk/results.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.5km, climb: 205m, 19 controls)
Point calculations
1,105.03 + (105.28 x (4,298.54 - T)) / 827.89
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Short Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ian Maxwell RR M 1960 00:50:33 1266
2 Lindsay Robertson EUOC F 1999 00:52:18 1253
3 Donald Petrie CLYDE M 1957 00:52:41 1250
4 Grace Molloy FVO F 2000 00:53:03 1247
5 Iain Mennie CLYDE M 1961 00:55:10 1231
6 Robert Daly GRAMP M 1957 00:55:56 1225
7 Emma Wilson EUOC F 1999 00:56:04 1224
8 Bob Cherry AYROC M 1957 00:59:06 1201
9 Clare Stansfield FVO F 1999 01:01:05 1186
10 Zoe Graham SOLWAY F 2000 01:03:13 1169
11 David Downes WCOC M 1954 01:03:19 1169
12 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:03:51 1164
13 Amjad Khursheed RR M 1959 01:04:13 1162
14 Lorna Eades INT F 1967 01:04:26 1160
15 Logan McIntyre TVOC M 2001 01:04:46 1157
16 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:05:45 1150
17 Keith Brown ESOC M 1962 01:06:25 1145
18 Kathryn Neill ELO F 1976 01:08:13 1131
19 Iryna Bogachova AYROC F 1977 01:10:01 1117
20 Simon Filmore LOC M 1956 01:10:23 1115
21 Ian Davidson CLYDE M 1957 01:11:48 1104
22 Helena Nolan ESOC F 1966 01:12:05 1102
23 Julian Lailey SROC M 1946 01:12:05 1102
24 Ian Murgatroyd SOLWAY M 1962 01:12:06 1102
25 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:12:22 1100
26 j robson SOLWAY M 1955 01:14:39 1082
27 Judy Burge LOC F 1957 01:14:41 1082
28 Freya Shepherd INVOC F 1999 01:15:56 1072
29 Isabel Berry BL F 1981 01:17:25 1061
30 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:18:08 1056
31 Hugo Barker FVO M 1961 01:19:05 1048
32 Timothy Downie AYROC M 1956 01:20:50 1035
33 Raymond Wren BL M 1946 01:21:19 1031
34 Pete Younger ELO M 1955 01:21:48 1028
35 Tricia Woodward AYROC F 1957 01:22:49 1020
36 Alasdair Raynor INVOC M 2001 01:23:33 1014
37 Sam McKinnon RR M 2001 01:23:42 1013
38 David Adamson SOLWAY M 1958 01:26:03 995
39 Yulia Akhmetyanova MDOC F 1985 01:26:18 993
40 James Purves RR M 1957 01:31:52 951
41 Philip Kenyon MOR M 1965 01:32:40 945
42 Mark Kassyk ESOC M 1957 01:36:38 914
43 William Bruce RR M 1953 01:37:58 904
44 Charlie Woodward AYROC M 1954 01:45:29 847
45 Michael Hyde CLYDE M 1961 01:50:58 805
46 John Smith SOLWAY M 1953 02:04:12 704
Showing results 1 - 46 of 46