Results

Achievements at
orienteering events

White Rose Weekend & YHOA Superleague, 27/08/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.eborienteers.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

SBlu (length: 4.5km, climb: 90m, 11 controls)
Point calculations
1,069.69 + (87.12 x (4,039.62 - T)) / 933.99
Other courses: Bla | Blu | Br | G | LG | LO | O | SBr | SG | VSG | W | Y

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jackie Hallett BOK F 1957 00:46:48 1185
2 Richard Payne EPOC M 1950 00:47:15 1182
3 Peter Warland SOS M 1965 00:49:39 1169
4 Rebecca Aspin CLOK F 2000 00:50:55 1162
5 Tony Davies BOF M 1948 00:51:07 1160
6 Dean Field HALO M 1963 00:51:40 1157
7 Abigail Kerr UBOC F 1992 00:52:08 1155
8 Martyn Roome SROC M 1952 00:52:16 1154
9 Stella Lewsley BL F 1954 00:52:28 1153
10 Hannah Hateley DEE F 2000 00:52:32 1152
11 Robert Brandon OD M 1949 00:52:59 1150
12 Nick Martin CLOK M 1970 00:54:22 1142
13 David Averill EPOC M 1964 00:54:53 1139
14 Kevin Ross OD M 1963 00:55:37 1135
15 Mike Wimpenny DEVON M 1948 00:56:04 1133
16 Leah Williams LUOC F 1997 00:56:53 1128
17 Susan Skinner WCOC F 1964 00:56:54 1128
18 Ian Chafer HOC M 1965 00:57:36 1124
19 Michelle Mackervoy DVO F 1970 00:58:45 1118
20 Laura Hindle MDOC F 1998 00:58:53 1117
21 Keith MacDermott EBOR M 1949 00:59:33 1113
22 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:00:12 1110
23 Martyn Broadest AIRE M 1970 01:01:10 1104
24 Paul Gaines BL M 1971 01:01:28 1102
25 Ken Patterson AIRE M 1950 01:01:36 1102
26 Dave Marr OD M 1951 01:03:19 1092
27 Paul Wood AIRE M 1962 01:04:49 1084
28 Elizabeth Bedwell DVO F 1998 01:04:55 1083
29 Paul Goldsworthy NOR M 1964 01:04:59 1083
30 Sarah Bayliss SPLOT F 1968 01:06:11 1076
31 Judith Wood PFO F 1962 01:06:35 1074
32 Paul Johnson SYO M 1951 01:07:03 1071
33 John Green CLOK M 1972 01:07:20 1070
34 David Aspin CLOK M 1969 01:08:12 1065
35 Nicholas Pugh SOS M 1951 01:08:21 1064
36 Simon Gale DVO M 1970 01:10:23 1053
37 David Hodson HH M 1964 01:11:29 1046
38 Rosemary Hartmann SYO F 1992 01:12:58 1038
39 Mark McLean EBOR M 1971 01:13:28 1035
40 Chris Burden AIRE M 1948 01:13:42 1034
41 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:14:43 1028
42 Kerstin Mitchell HOC F 1966 01:15:45 1023
43 Mathew Averill EPOC M 1998 01:17:37 1012
44 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 01:17:55 1010
45 Jane Lambert SO F 1960 01:18:24 1008
46 Gillian Markham EPOC F 1956 01:18:24 1008
47 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:22:26 985
48 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:24:19 975
49 Carolyn Rigby CLOK F 1966 01:25:14 969
50 Stephen Round SELOC M 1951 01:28:37 951
51 Steve Willis EBOR M 1952 01:33:58 921
52 Trevor Peacock CLOK M 1969 01:35:42 911
53 John Marriott LEI M 1948 01:39:29 890
54 William Gale DVO M 1997 01:44:12 863
55 Janet Knight IND W 1967 01:48:12
56 Michelle Ward NGOC F 1970 02:05:42 743
57 Christopher Cooper EBOR M 1967 02:16:07 685
- Tom Barkas LOC M 1948 00:39:38
- Camilla Darwin WAOC F 1969 01:13:39
- Gemma Ricketts IND W 1996 02:29:11
Showing results 1 - 60 of 60