Results

Achievements at
orienteering events

WAOC Colour Coded, 06/11/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.WAOC.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 2.7km, climb: 10m, 11 controls)
Other courses: Brown | Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 William Hicks M 2002 00:16:54
2 Helena Wace W 1995 00:18:56
3 Archie Tweed M 2002 00:19:58
4 Jamie Hartnup M 2006 00:20:08
5 Cdt Charlie Taylor M 00:21:01
6 Theo Steventon-Barnes SUFFOC M 2006 00:21:20
7 Thomas Hunns M 00:22:00
8 Cdt Sam Harrison M 00:22:13
9 Ben Partridge SOS M 2005 00:23:04
10 Cdt Joe Bryan M 00:24:44
11 Cpl Callum Hitchings M 00:25:14
12 Cdt Michael Burgess M 00:25:42
13 Cdt Elliot Bierton M 00:26:08
14 Cpl Holly Bicknell W 00:26:35
15 Alastair Brown M 2006 00:26:49
16 Cdt Gill M 00:27:11
17 Hebe Darwin WAOC F 2007 00:28:46
18 Cdt Blaine McCaig M 00:28:46
19 Cdt Joseph Gair M 00:29:05
20 Cdt James Duxbury M 00:29:42
21 Daniel Nash M 2002 00:29:56
22 Cdt Ben Smith M 00:31:04
23 Matthew Thompson M 2002 00:31:10
24 Alesha Lowe SUFFOC F 2004 00:33:16
25 Cdt Ewan Jackson M 00:36:10
26 Izzy Peters W 2004 00:36:45
27 Cdt Hayley Bidgood W 00:38:14
28 Dominic Brown M 2002 00:40:22
29 Cdt Samuel Lee M 00:41:16
30 Matthew Arnold M 00:42:39
31 Edward Hicks and Max Egan M 2004 00:43:11
32 Amy Skeet W 2004 00:43:49
33 Cdt Dean Walker M 00:46:38
34 Cdt Rhys Jones M 00:47:44
35 Cdt Isabel Mealing W 00:47:47
36 Ethan Pearson M 00:48:33
37 Cdt Dylan Knight M 00:51:39
38 Cdt Jamie Gardner M 00:54:31
39 Sofie Lawrence W 00:57:37
40 Cdt Megan Asher W 00:59:51
41 James Arnold M 01:00:36
42 Josh Bones LOG M 2007 01:04:57
43 Cdt Sky Brooks W 01:05:18
44 Cdt Cloe Cowell W 01:11:16
45 Cdt Blaire Duff W 01:15:47
46 Cdt Marion Goddard W 01:25:36
47 Cdt Shea Kennedy M 01:32:16
- Cdt Josephine Williams W 00:52:53
- Alfie Coupland M 01:12:47
Showing results 1 - 49 of 49