Results

Achievements at
orienteering events

WAOC Colour Coded, 04/12/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.WAOC.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.46km, climb: 65m, 22 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Samuel Fielding HH M 1998 00:43:16 1352
2 Mark Adams HH M 1963 00:53:04 1258
3 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:53:51 1251
4 Simon Errington HH M 1963 00:54:39 1243
5 David Frampton HH M 1970 00:55:08 1239
6 Chris Young HH M 1994 00:57:36 1215
7 Kevin Fielding HH M 1968 00:59:02 1200
8 Rini Hoogkamer NOR M 1959 01:00:44 1184
9 Sian Mitchell HH F 1978 01:02:37 1166
10 Will Harrison SUFFOC M 1961 01:03:02 1162
11 Mark Collins DFOK M 1960 01:03:24 1159
12 Peter Warland SOS M 1965 01:04:00 1153
13 Ian Wilson LEI M 1966 01:04:40 1147
14 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:05:23 1140
15 Richard Pownall SMOC M 1959 01:07:51 1117
16 Jacob Sharpe HH M 1974 01:08:51 1107
17 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 01:08:57 1106
18 Jim Prowting TVOC M 1946 01:09:40 1100
19 Tom Edelsten CHIG M 1943 01:09:48 1098
20 Philip Hague WAOC M 1969 01:11:18 1084
21 Jon Chandler LOK M 1967 01:12:27 1072
22 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:12:47 1069
23 Ruth Vingerhagen WAOC F 1985 01:12:48 1069
24 Andrew Welsh HAVOC M 1953 01:13:37 1061
25 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:14:22 1054
26 Stu Levene HH M 1969 01:14:31 1053
27 Ed Jones SMOC M 1970 01:15:05 1048
28 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 01:15:51 1040
29 Ian Byrne SMOC M 1957 01:18:28 1015
30 Adam Leaf HH M 1962 01:18:48 1011
31 Robin Bourne WAOC M 1962 01:19:24 1006
32 Peter Woods WAOC M 1957 01:19:24 1006
33 Robert McNab RAFO M 1962 01:19:57 1001
34 Dorien James SMOC M 1961 01:20:08 999
35 Joanne Nell RAFO F 1964 01:20:51 992
36 Dawn Figg HH F 1969 01:21:25 987
37 Kevin Parkes HH M 1958 01:22:08 980
38 David Allard HH M 1983 01:22:27 977
39 Freya Askham SMOC F 1974 01:22:47 974
40 David Newman M 1956 01:24:36
41 Daniel Figg EBOR M 1998 01:27:11 931
42 Michael Nell RAFO M 1950 01:27:54 925
43 Helen Bickle WAOC F 1982 01:28:13 922
44 Tony Harden HH M 1963 01:28:58 915
45 Mark Brockway M 1995 01:28:59
46 Bruce Marshall WAOC M 1952 01:29:05 913
47 Chris Bienemann M 1995 01:30:02
48 Laura Bayne HH F 2000 01:30:36 899
49 Alwyn Challacombe HH M 1948 01:34:00 867
50 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:36:13 845
51 David Heale HH M 1967 01:36:21 844
52 Ann Mills SOS F 1972 01:36:31 842
53 Roger Moulding HH M 1946 01:38:07 827
54 Peter Riches TVOC M 1950 01:41:48 792
55 Mark Glover SMOC M 1981 01:43:17 777
56 Rakesh Chandraker WAOC M 1962 01:43:59 771
57 Catherine Galvin LOK F 1962 01:48:42 726
58 Fiona Tam SLOW F 1989 01:49:01 723
59 David Humphrey WAOC M 1965 01:53:56 677
60 Gareth Nunn M 1981 02:14:41
Showing results 1 - 60 of 60