Results

Achievements at
orienteering events

SARUM Galoppen & SCOA League, 09/10/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sarumo.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green
Other courses: White | Yellow | Orange | Short Green | Blue | Brown | Light Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sam Johnson DEVON M 2002 00:34:46
2 Meg Somers DEVON F 2001 00:39:23
3 Jack Forrest DEVON M 2002 00:41:46
4 Frank Edge SN M 1956 00:42:19 1166
5 William Matthews DEVON M 2002 00:42:21
6 Frank Townley SN M 2003 00:43:25
7 Finn Robinson DEVON M 2003 00:43:49
8 Ian Prowse NGOC M 1952 00:44:18 1143
9 Christopher Branford WIM M 1946 00:44:58 1135
10 Beverley Appleton BAOC F 1962 00:46:50 1113
11 Jolyon Medlock WSX M 1974 00:47:37 1104
12 Judith Austerberry NGOC F 1974 00:47:50 1102
13 Alan Kersley BADO M 1957 00:48:39 1092
14 David Potter BOK M 1962 00:50:13 1073
15 Martin Cross WIM M 1945 00:50:15 1073
16 Peter Wilson BKO M 1959 00:50:21 1071
17 Peter Watson NGOC M 00:50:34
18 Andrew Graham SARUM M 1955 00:51:38 1057
19 Nikolay Yanev SLOW M 1973 00:52:23 1048
20 Obbie Fox DEVON M 2002 00:52:43
21 Pete Inness BKO M 1967 00:53:04 1040
22 John Chesters DEVON M 1951 00:53:05 1040
23 Oliver Godley DEVON M 2002 00:53:42
24 Suzanne Harding NGOC F 1964 00:54:10 1026
25 Lucy Paton SN F 1961 00:54:31 1022
26 Roger Moore WIM M 1955 00:54:57 1017
27 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 00:55:26 1012
28 Sarah Horsler WIM F 2001 00:56:14
29 Allan Darwell BOK M 1951 00:56:54 995
30 Tony Ludford BADO M 1944 00:56:59 994
31 Kirsty Staunton WIM F 1956 00:58:02 981
32 Ian Prosser BAOC M 1957 00:58:16 979
33 Annika Greenwood BKO F 1971 00:58:25 977
34 Elisabeth Cameron NGOC F 1976 00:59:49 961
35 Carol Prosser BAOC F 1961 01:01:50 936
36 Mark Thompson TVOC M 1955 01:01:53 936
37 Jenny Bray SN F 1955 01:01:57 935
38 Rosalind Taunton NGOC F 1950 01:03:08 921
39 Gwyn Davies SARUM M 1953 01:03:47 914
40 Alison Saunders HH F 1959 01:04:06 910
41 Ken Stimson NWO M 1946 01:04:29 906
42 Mark Howell SN M 1965 01:04:42 903
43 Jan Belza SARUM M 1944 01:04:43 903
44 John Trayler QO M 1944 01:04:45 903
45 Denise Mullins SARUM F 1951 01:05:53 889
46 Jane Blackford BADO F 1969 01:06:50 878
47 Ron Cartwright SOC M 1951 01:07:32 870
48 Dawn Williamson DEVON F 1959 01:07:45 868
49 Tony Hext QO M 1948 01:09:47 843
50 Rachel Potter BOK F 2001 01:09:53
51 Adell Cooper NWO F 1961 01:10:03 840
52 Christopher Moon BOK M 1950 01:11:44 821
53 Gill Sharp SN F 1958 01:13:18 802
54 Michelle Ward NGOC F 1970 01:13:32 800
55 Peter Narramore TVOC M 1957 01:14:35 787
56 Mike Kite WIM M 1947 01:15:53 771
57 Hazel Cutler SARUM F 1998 01:15:54 771
58 Catherine Howlett IND F 01:17:06
59 Ruth Chesters DEVON F 1950 01:19:05 734
60 Keith Cutler SARUM M 1964 01:19:14 733
61 Arthur Vince KERNO M 1940 01:21:39 705
62 Duncan Liddle NWO M 1958 01:21:53 702
63 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:25:09 664
64 Helen Hodge WIM F 1962 01:26:28 648
65 Pete Akers QO M 1953 01:36:02 535
66 Christine Vince KERNO F 1953 01:39:27 495
67 John Fielder BOK M 1946 01:50:23 368
68 Martin Light NWO M 1958 01:51:31 353
69 Peter Smith SN M 1962 01:52:33 341
70 Caroline Potter BOK F 1962 02:07:12 171
71 James Rossington BOK M 2002 02:15:11
72 Helen Rossington BOK F 1962 02:16:12 63
73 Janet Thirkell SARUM F 1965 02:28:29
- Lynne Moore BKO F 1964 01:10:15
- Kay Hughes HOC F 1951 01:54:54
Showing results 1 - 75 of 75