Results

Achievements at
orienteering events

Primrose Woods Regional Event & Yvette Baker Trophy Heat, 02/04/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.halo-orienteeering.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.6km, climb: 50m, 14 controls)
Point calculations
992.46 + (124.42 x (2,702.38 - T)) / 574.02
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Blue


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dominic Dakin SYO M 2001 00:25:43 1244
2 Tara Schwarze-Chintapatla EUOC F 2000 00:28:30 1208
3 Ryan Elliot SYO M 2000 00:29:11 1199
4 Anika Schwarze-Chintapatla EBOR F 2001 00:29:34 1194
5 James Howlett LUUOC M 1999 00:31:01 1175
6 George Van Dam HALO M 2001 00:31:59 1162
7 David Best IND M 1979 00:32:09
8 Thomas Doyle SYO M 2000 00:33:00 1149
9 Jenny Peel SYO F 1968 00:33:16 1146
10 Yasmin Field HALO F 1999 00:37:13 1094
11 Joe Field HALO M 2001 00:38:33 1077
12 Judy Johnson BL F 1951 00:39:38 1063
13 Laura Harrison EPOC F 2001 00:39:48 1061
14 Sharon Bowes CLARO F 1969 00:40:01 1058
15 Jane Archer SN F 1954 00:40:47 1048
16 Colin Best SYO M 1947 00:40:58 1045
17 Mike Ridealgh EBOR M 1949 00:41:00 1045
18 Pauline Tryner SYO F 1972 00:41:36 1037
19 Ken Patterson AIRE M 1950 00:41:44 1035
20 David Offler HALO M 1952 00:42:31 1025
21 Graham Todd EBOR M 1950 00:42:40 1023
22 Hamish Mill SYO M 1999 00:42:51 1021
23 Paul Jackson EPOC M 1944 00:43:21 1014
24 Chris Simmonds HALO M 1963 00:44:03 1005
25 Marcia Bradbury SYO F 1957 00:44:07 1004
26 Peter Harris HALO M 1958 00:44:31 999
27 Helen Chan EBOR F 1975 00:45:05 992
28 Paul Simmons HALO M 1951 00:45:46 983
29 Ricardo Fernandes HALO M 1973 00:45:55 981
30 Isla Mathieson CLOK F 1965 00:46:50 969
31 Mark Chapman SYO M 1965 00:47:23 962
32 Michael Smith HALO M 1944 00:47:35 959
33 Victoria Todd EBOR F 1980 00:48:25 949
34 Wendy Carlyle AIRE F 1956 00:48:28 948
35 Roseanne Field HALO F 1964 00:48:40 945
36 Jane Booker NOC F 1954 00:49:15 938
37 Rod Ryall BOF M 1942 00:49:44 931
38 Lawrence Cook HALO M 1969 00:49:55 929
39 Pete Shew HALO M 1945 00:51:16 911
40 Michael Rose BOF M 1945 00:53:34 882
41 Bronwen Doyle SYO F 1967 00:53:51 878
42 Steve Willis EBOR M 1952 00:54:08 874
43 Jacky Dakin SYO F 1961 00:54:31 869
44 Guy Goodair EPOC M 1936 00:55:28 857
45 Gill Ross EPOC F 1948 00:55:42 854
46 Anne Gibbs LOG F 1944 00:56:09 848
47 Sheila Smith EBOR F 1948 00:59:00 811
48 Susan Guy SYO F 1978 00:59:07 809
49 Fred Ross EPOC M 1945 01:00:02 797
50 Katie Howlett EBOR F 1969 01:00:59 785
51 Jane Payne EPOC F 1952 01:01:35 777
52 Peter Watson EBOR M 1945 01:02:47 762
53 Geoff Gibbs LOG M 1941 01:02:59 759
54 Judith Goodair EPOC F 1941 01:04:54 734
55 John Illingworth EBOR M 1943 01:21:27 519
- Amanda Cooper EBOR F 1966 00:52:08
Showing results 1 - 56 of 56