Results

Achievements at
orienteering events

YHOA Urban League, 03/09/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/661-regional-urban-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.4km, climb: 95m, 25 controls)
Point calculations
984.76 + (94.62 x (3,508.45 - T)) / 623.99
Other courses: White | Yellow | Orange | Short Green | Blue | Brown


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mark Chapman SYO M 1965 00:36:53 1181
2 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:41:33 1139
3 Andis Ozols DVO M 1980 00:42:06 1134
4 John Williams MDOC M 1952 00:47:00 1089
5 Keith Willdig OD M 1949 00:47:33 1084
6 Tony Carlyle AIRE M 1951 00:47:41 1083
7 Moira Chapman SYO F 1971 00:48:30 1076
8 Stan Appleton CLARO M 1948 00:49:11 1069
9 Andrew Middleton DVO M 1948 00:50:44 1055
10 Ian Cooper SYO M 1947 00:51:24 1049
11 Roger Edwards LEI M 1950 00:51:42 1046
12 Mike Hampton OD M 1946 00:51:44 1046
13 Val Johnson DVO F 1959 00:51:48 1045
14 Neil Sprot SYO M 1952 00:52:46 1037
15 Karen Quickfall SROC F 1963 00:54:15 1023
16 Henry Marston SYO M 1946 00:54:34 1020
17 Susan Birtwistle CLARO F 1957 00:54:38 1020
18 Peter Carey OD M 1944 00:54:41 1019
19 John Marriott LEI M 1948 00:54:48 1018
20 Jen Donnelly SYO F 00:55:25
21 Peter Ross MDOC M 1947 00:56:21 1004
22 Mike Ridealgh EBOR M 1949 00:56:29 1003
23 Kevin Gallagher LEI M 1949 00:56:30 1003
24 Kenneth Hutson HALO M 1951 00:57:42 992
25 Steve Willis EBOR M 1952 00:58:24 985
26 Jane Kayley-Burgess DVO F 1957 00:58:38 983
27 John Middler OD M 1952 00:59:20 977
28 Roy Bradley CLOK M 1947 00:59:23 976
29 Chris Kirkham MDOC M 1947 00:59:30 975
30 Jean Payne DEE F 1953 00:59:48 973
31 Chris Burden AIRE M 1948 00:59:50 972
32 Wendy Carlyle AIRE F 1956 01:01:32 957
33 Andrew Payne DEE M 1951 01:03:34 938
34 Derek Gale DVO M 1944 01:03:40 938
35 Neil Croasdell EPOC M 1948 01:04:03 934
36 Pam Brown EBOR F 1959 01:05:27 921
37 Ranald Macdonald DVO M 1952 01:05:54 917
38 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:07:20 904
39 Jacky Dakin SYO F 1961 01:07:49 900
40 Hendrikus Van Rossum AIRE M 1950 01:08:32 893
41 Margaret Willdig OD F 1953 01:08:45 891
42 Brian Slater HALO M 1947 01:10:56 871
43 Susan Guy SYO F 1978 01:14:09 842
44 Fred Ross EPOC M 1945 01:20:44 782
45 Jane Stew OD F 1957 01:21:30 775
46 Maureen Webb LEI F 1953 01:27:34 720
47 Arabella Woodrow EPOC F 1954 01:28:16 714
- Melinda Riley SYO F 1956 00:55:54
- Steve Buckley LOC M 1947 01:06:53
- David Shelley AIRE M 1952 00:45:03
- Trevor Roberts MDOC M 1947 01:08:48
- David Walker MDOC M 1941 01:26:51
Showing results 1 - 52 of 52