Results

Achievements at
orienteering events

SN Trophy event including SCOA Championships, 11/12/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at southernnavigators.com/web_documents/results/lv1612/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

SBr (length: 8.4km, climb: 170m, 21 controls)
Other courses: Bla | Blu | Br | G | LG | O | SBl | SG | VSG | W | Y


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Clive Hallett BOK M 1963 00:52:48 1365
2 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:53:47 1355
3 Anastasia Trubkina FVO F 1990 00:57:30 1319
4 Richard Barrett BAOC M 1970 00:58:18 1311
5 Laurence Townley SN M 1971 01:02:01 1276
6 Tim Must TVOC M 1968 01:04:12 1256
7 Roger Thetford TVOC M 1962 01:05:07 1247
8 Alan Honey BOK M 1960 01:05:08 1247
9 Alastair Oates BAOC M 1970 01:06:07 1237
10 Richard Cottle BOK M 1965 01:07:12 1226
11 Steve Collinson BAOC M 1967 01:07:15 1226
12 Mel Taylor SAX M 1964 01:07:41 1222
13 Tim Harrison SUFFOC M 1999 01:07:56 1219
14 Paul Todd LOK M 1975 01:09:03 1208
15 Paul Fox SN M 1962 01:10:18 1196
16 Charles Daniel BOK M 1956 01:10:18 1196
17 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:10:56 1190
18 Jamie Rennie LEI M 1970 01:11:01 1189
19 Gary Walford TVOC M 1965 01:11:27 1185
20 Craig Blackford BADO M 1968 01:12:36 1174
21 Liam Marsh SO M 1998 01:12:48 1172
22 John Methven BKO M 1970 01:12:58 1171
23 James Wilkinson BKO M 1991 01:14:21 1157
24 Cameron Lamond SN M 1970 01:14:45 1154
25 Anya Crocker SOC F 1985 01:15:50 1143
26 Kai Magee SN M 1999 01:15:56 1142
27 Simon Thraves SO M 1961 01:16:27 1138
28 Frida Forshallen Goodrich WSX F 1992 01:17:57 1123
29 Jason Edwards BAOC M 1969 01:18:27 1119
30 Nick Green GO M 1962 01:18:36 1117
31 Simon Kippin TVOC M 1970 01:18:43 1116
32 Rob Woods RAFO M 1969 01:19:07 1112
33 Jean-Baptiste Carpentier LOK M 1969 01:19:48 1106
34 Peter Smith SOC M 1965 01:20:28 1099
35 Martin Kensett SN M 1966 01:20:37 1098
36 Iain Bell SN M 1965 01:21:01 1094
37 Andy Robinson SLOW M 1954 01:21:10 1093
38 Jonathan Steed BADO M 1963 01:22:07 1084
39 Barry Jones SO M 1967 01:22:12 1083
40 Stefan Peykov TVOC M 1965 01:22:38 1078
41 Jonathan Brown BL M 1966 01:23:53 1066
42 Jon Paton SN M 1960 01:23:59 1065
43 Eddie Whittle BKO M 1969 01:24:15 1063
44 Aini Vuorinen OUOC 01:24:38
45 Gordon Parker SLOW M 1963 01:24:53 1057
46 Sue Carter SLOW F 1967 01:25:52 1047
47 Simon Moss SLOW M 1965 01:26:12 1044
48 Ian Buxton TVOC M 1965 01:27:08 1034
49 Andrew Hannaford SO M 1955 01:27:12 1034
50 Wqrren Winni kretzschmar OUOC 01:27:12
51 Simon Deeks SAX M 1969 01:28:23 1022
52 Jon Chandler LOK M 1967 01:30:59 998
53 John Clarke SUFFOC M 1968 01:31:13 996
54 Keith Belsey SN M 1967 01:31:29 993
55 David Marsh SO M 1963 01:31:39 992
56 Dave Kesby 01:32:07
57 Jon Bones TVOC M 1971 01:32:36 983
58 John Dalton TVOC M 1961 01:32:43 981
59 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:34:27 965
60 Mark Cheesman MV M 1969 01:34:32 964
61 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:35:18 957
62 Gavin Robinson WIM M 1967 01:35:26 956
63 Adam Leaf HH M 1962 01:36:21 947
64 Peter Foster BOK M 1957 01:39:31 916
65 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:39:35 915
66 Laura Parkes HH F 1992 01:41:58 893
67 Paul Wilson SO M 1962 01:44:55 865
68 Terence Hosking BKO M 1965 01:45:12 862
69 Nigel Heppenstall BAOC M 1967 01:48:10 833
70 Jon Darley GO M 1966 01:48:37 829
71 Simon Dunkley SN M 1965 01:51:43 799
72 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:52:40 790
73 Johanna Michl OUOC 01:55:21
74 Fiona Tam SLOW F 1989 01:55:50 759
75 Stephen Weir SN M 1963 02:15:31 571
- Jane Baldock BOK F 1982 01:08:39
- Jon Magee SN M 1964 01:20:33
- Stuart Hanstock BOK M 1994 01:47:48
Showing results 1 - 78 of 78