Results

Achievements at
orienteering events

SN Trophy event including SCOA Championships, 11/12/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at southernnavigators.com/web_documents/results/lv1612/index.html

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

G (length: 4.9km, climb: 80m, 14 controls)
Other courses: Bla | Blu | Br | LG | O | SBl | SBr | SG | VSG | W | Y


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Duckworth DVO F 2001 00:42:19
2 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:48:02 1132
3 Christine Kiddier BL F 1952 00:48:13 1130
4 Chloƫ Cracknell SUFFOC F 2001 00:48:42
5 Frank Edge SN M 1956 00:49:10 1120
6 Tim Pribul CHIG M 1949 00:51:19 1096
7 Carys Morgan SLOW F 1976 00:51:43 1092
8 Pete Inness BKO M 1967 00:52:57 1077
9 Lucy Paton SN F 1961 00:54:07 1064
10 Kirsty Staunton WIM F 1956 00:55:52 1045
11 Carol Iddles BOK F 1956 00:57:53 1021
12 Stephen Peacock SN M 1951 00:58:00 1020
13 Angela Darley GO F 1973 00:58:01 1020
14 Carol House SO F 1956 00:59:35 1003
15 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:59:37 1002
16 Neil Watts SO M 1957 00:59:52 999
17 Jim Prowting TVOC M 1946 00:59:52 999
18 Ray Curtis CHIG M 1954 01:00:07 997
19 Sarah Howes SAX F 1959 01:00:24 994
20 Nick Richards IND 01:00:27
21 Geoff Wright GO M 1945 01:00:34 992
22 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:00:49 989
23 Helen Ashenden SN F 1964 01:00:59 987
24 Tim Lund SAX M 1957 01:01:03 986
25 John Collyer SOS M 1945 01:01:31 981
26 Mike Christopher WIM M 1955 01:02:53 966
27 Karen Jones SLOW F 1961 01:03:11 963
28 Ted McDonald BOK M 1943 01:03:57 954
29 Louise Tonge BOK F 1969 01:03:58 954
30 Alison Saunders HH F 1959 01:04:35 947
31 Howard Thomas BOK M 1945 01:04:49 945
32 Shona Masson SO F 1995 01:05:24 937
33 Julie Astin WSX F 1953 01:05:33 936
34 Ian Peirce SARUM M 1944 01:06:15 928
35 Gill Prowse SN F 1959 01:06:42 923
36 Brian Palmer TVOC M 1944 01:06:44 923
37 Jane Archer SN F 1954 01:07:26 915
38 Jannion Ireland SO F 1957 01:08:23 904
39 Keith Marsden HH M 1943 01:08:33 902
40 Jenny Bray SN F 1955 01:08:34 902
41 Todd C. Rae SMOC M 1964 01:09:39 890
42 Chris Simpson SO M 1945 01:09:56 887
43 Debbie Charlton SMOC F 1960 01:11:16 872
44 Gill Sharp SN F 1958 01:11:24 871
45 Julie Collins DFOK F 1960 01:11:48 867
46 Daz Welch BAOC 01:12:24
47 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 01:12:40 857
48 George Engelhardt MV M 1951 01:12:54 854
49 Nicky Masson MV F 1964 01:13:44 844
50 Eliza Hermann HH F 1961 01:14:07 840
51 Jenny Nicholls GO F 1957 01:14:16 838
52 James Parker SO M 1945 01:14:21 837
53 Helen Nisbet SMOC F 1961 01:14:24 837
54 Ben Rivers GO M 1944 01:14:34 835
55 Helen Le Page SN F 1976 01:14:42 833
56 Dave Cussens SO M 1952 01:15:45 822
57 Jane King SO F 1956 01:15:47 822
58 Katy Stubbs BKO F 1956 01:17:55 798
59 Leslie Hooper SO M 1942 01:18:12 795
60 Karen Mills-hicks GO F 1975 01:18:45 788
61 Heather Andrews CHIG F 1957 01:18:54 786
62 David Allan SN M 1946 01:19:09 783
63 Bill Alexander MV M 1942 01:21:41 755
64 Keiko Conway GO F 1962 01:21:43 755
65 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:22:11 750
66 Helen Rivers GO F 1954 01:22:24 747
67 Bob Balding 01:26:09
68 Keith Parkes DFOK M 1945 01:28:27 680
69 Ruth Rhodes SO F 1942 01:29:29 669
70 Barbara Lugton GO F 1957 01:30:35 656
71 Jane Breed HH F 1952 01:32:38 633
72 Peter Smith SN M 1962 01:32:59 629
73 Caroline Christopher WIM F 1951 01:33:25 625
74 Diana Smith SOC F 1952 01:43:57 506
75 Gail Parker SLOW F 1958 01:46:08 482
76 Peter Wood DFOK M 1947 01:49:39 442
- Alex Fielding HH M 2003 00:44:08
- Richard Rae BKO M 1946 00:56:19
- John Morris SO M 1945 01:00:17
- Paul Smith BADO M 1965 01:44:57
Showing results 1 - 80 of 80