Results

Achievements at
orienteering events

SOC Level C and SCOA League Event, 17/01/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.socweb.org/event/2016/01/17/level-c-and-scoa-league-event/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

BLUE (length: 7.2km, climb: 70m, 18 controls)
Other courses: YELLOW | WHITE | ORANGE | Light Green | SHORT GREEN | BROWN | GREEN

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mark Saunders BOK M 1959 00:48:22 1246
2 Michael James BAOC M 1958 00:52:05 1210
3 Thomas Howell SN M 2001 00:53:12
4 Chloe Potter BOK F 1998 00:53:18 1200
5 Piotr Rusinek SOC M 1977 00:54:14 1191
6 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:55:55 1176
7 Stephen McKinley SN M 1964 00:57:09 1165
8 Jason Falconer WSX M 1971 00:57:23 1163
9 Anya Crocker SOC F 1985 00:58:07 1157
10 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 00:58:25 1154
11 Bethany Kippin TVOC F 2000 00:58:41 1152
12 John Orton NWO M 1954 00:59:04 1149
13 Melanie Slade SN F 1968 00:59:16 1147
14 Robert Lines SO M 1965 00:59:19 1147
15 Martin Goddard SARUM M 1958 00:59:32 1145
16 Martin Wilson BKO M 1947 00:59:34 1145
17 Robert Sweatman SOC M 1961 01:00:35 1136
18 John Simmons BOK M 1951 01:01:18 1129
19 Graham Whiffen WSX M 1969 01:01:19 1129
20 Jes Dickin SOC M 1960 01:03:11 1111
21 Ian Moran SOC M 1958 01:03:16 1109
22 Derick Mercer BKO M 1964 01:03:19 1109
23 Robin Smith SO M 1952 01:03:30 1107
24 Alison Simmons BOK F 1955 01:03:39 1106
25 Jo Pickering WIM F 1988 01:03:45 1106
26 Joe House SO M 1954 01:04:58 1096
27 Peter Foster BOK M 1957 01:05:13 1094
28 Lee Kemp SO M 01:06:00
29 Marcus White SOC M 1967 01:06:11 1085
30 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:06:20 1083
31 Jane Morgan SOC F 1960 01:06:44 1080
32 Alison Howe SAX F 1972 01:08:18 1067
33 Tim Houlder WSX M 1957 01:08:39 1064
34 Doug Greenwood BKO M 1973 01:08:55 1061
35 Ian Peirce SARUM M 1944 01:09:07 1060
36 Andrew French WIM M 1965 01:09:12 1059
37 Tamsin Horsler WIM F 1967 01:10:07 1050
38 Dave Chapman SN M 1953 01:10:27 1047
39 Stephen Beal NWO M 1983 01:10:31 1047
40 John Harrison BADO M 1947 01:12:15 1031
41 Martin Sellens SOS M 1952 01:12:18 1031
42 Paul Lane BAOC M 1957 01:12:20 1030
43 Peter Smith SOC M 1965 01:12:32 1029
44 Janos Pula SOC M 1975 01:13:16 1022
45 John Cameron NGOC M 1973 01:13:53 1017
46 Laurie Rose WRE M 1953 01:14:35 1011
47 Nigel Heppenstall BAOC M 1967 01:15:11 1006
48 Tony Ludford BADO M 1944 01:15:56 999
49 Trevor Griffiths BOK M 1948 01:17:38 984
50 Alastair Moir SOC M 1954 01:19:11 969
51 Norman Wilson SOC M 1951 01:21:15 951
52 Colin Swallow SN M 1957 01:21:26 949
53 Lisa Methven BKO F 1969 01:22:05 944
54 Jo Foster BOK F 1957 01:23:50 928
55 Stephen Fletcher BKO M 1951 01:24:30 922
56 David Isaacson WIM M 1963 01:25:38 912
57 Serena Ludford BADO F 1964 01:26:39 903
58 Terence Hosking BKO M 1965 01:28:33 885
59 Toby Tyrrell IND M 01:29:36
60 Glyn Williams WIGHTO M 1953 01:30:04 871
61 Michael Merritt SO M 1957 01:30:22 868
62 Chris Rose WRE F 1953 01:33:12 844
63 Alan Simpson DEVON M 1943 01:40:06 781
64 Anne Tynegate BADO F 1961 01:43:20 752
65 Colin Hicks SOC M 1952 01:44:39 740
66 Adrian Lovell WIM M 1954 01:44:49 738
- Johanna Michl ret OUOC F 02:11:21
- Brendon Howe SAX M 1969 00:56:23
- Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 00:58:25
- Warren Kretzschmar OUOC M 1985 01:18:27
Showing results 1 - 70 of 70