Results

Achievements at
orienteering events

MV SE Families & Veterans Champs, 18/12/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.3km, climb: 115m, 23 controls)
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Paul Couldridge SLOW M 1974 00:42:19 1305
2 Chris Hooker SO M 1961 00:49:52 1246
3 Stanley Heap SO M 2001 00:50:36
4 Stephen Keyes SN M 1961 00:51:20 1235
5 Charles Spence LOK M 1958 00:53:31 1217
6 Jon Chandler LOK M 1967 00:53:53 1213
7 Kai Magee SN M 1999 00:56:00 1197
8 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:56:42 1191
9 David Lobley DFOK M 1965 00:58:22 1178
10 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:58:29 1177
11 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:59:53 1166
12 Chris Kemp SN M 1964 01:00:14 1164
13 Vince Roper SLOW M 1967 01:01:50 1151
14 Sheralee Bailey DFOK F 1970 01:02:00 1150
15 Zlatko Peev TVOC M 1970 01:02:06 1149
16 Cameron Lamond SN M 1970 01:02:25 1147
17 Neil Speers DFOK M 1966 01:02:46 1144
18 Neil Brooks LOK M 1960 01:02:51 1143
19 Brian Johnson WIM M 1951 01:03:14 1140
20 Frank Townley SN M 2003 01:03:15
21 Robin Smith SOC M 1952 01:03:34 1138
22 Peter Jones SN M 1956 01:04:27 1131
23 Mark Collins DFOK M 1960 01:09:34 1091
24 Jim Prowting TVOC M 1946 01:09:41 1090
25 David Dorling DFOK M 1972 01:09:49 1089
26 Katie Blackford BADO F 1997 01:10:14 1086
27 Freya Askham SMOC F 1974 01:11:34 1074
28 Samuel Leitch SO M 2001 01:12:25
29 Alun Jones TVOC M 1954 01:12:33 1067
30 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:12:34 1067
31 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:12:55 1064
32 Andy Robinson SLOW M 1954 01:13:38 1058
33 Stefan Peykov TVOC M 1965 01:14:36 1051
34 Nikolay Kolev TVOC M 1965 01:15:30 1044
35 Adrian Wise SN M 1961 01:16:37 1034
36 Tony Ludford BADO M 1944 01:16:38 1034
37 Adam Hecquet SN M 1974 01:18:19 1021
38 Joanna Ludford BADO F 1987 01:18:45 1018
39 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:19:18 1013
40 Jane Archer SN F 1954 01:20:47 1002
41 Katie Burridge SO F 1996 01:21:03 1000
42 Simon Thraves SO M 1961 01:22:08 991
43 Andrew Welsh HAVOC M 1953 01:22:30 988
44 Ronan Cleary LOK M 1960 01:22:49 986
45 Ian Peirce SARUM M 1944 01:23:35 980
46 Peter Foulkes SLOW M 1964 01:24:50 970
47 Peter Martin MV M 1961 01:26:02 961
48 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:27:15 951
49 Clive Hillier LOK M 1964 01:28:29 942
50 Rob Burridge SO M 1964 01:31:14 919
51 Barry Breed HH M 1946 01:31:15 919
52 Nicki Godbold BKO F 1990 01:31:22 918
53 David Marsh SO M 1963 01:31:23 918
54 Catherine Galvin LOK F 1962 01:36:50 876
55 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:39:36 854
56 Michael Merritt SO M 1957 01:41:32 838
57 Mark Thompson TVOC M 1955 01:42:31 831
58 Colin Godbold BKO M 1957 01:44:37 814
59 John Pickup MV M 1969 01:45:51 805
60 Peter Riches TVOC M 1950 01:46:31 799
61 Ray Sullivan RAFO M 1959 01:47:38 791
62 Teresa Sullivan MV F 1987 01:48:38 782
63 Steve Allen SLOW M 1956 01:52:08 755
64 Edward Cox SO M 1959 01:53:03 748
65 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:54:40 735
66 Ruth Rhodes SO F 1942 02:01:13 684
- Jon Magee SN M 1964 01:15:03
- Matthew Belous IND M 1995 01:17:55
- Oscar Dalglish IND M 01:32:00
Showing results 1 - 69 of 69