Results

Achievements at
orienteering events

SO - Broadstone Warren level C event (incorporating SO club championship 2016 event 7) , 20/11/2016

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southdowns-orienteers.org.uk/index/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.2km, climb: 140m, 14 controls)
Other courses: Brown | Blue | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robert Lines SO M 1965 00:38:36 1153
2 Mike Murray SLOW M 1944 00:43:08 1108
3 Dave Cussens SO M 1952 00:43:51 1101
4 Simon Greenwood SAX M 1955 00:45:56 1079
5 John Chappell TVOC M 1948 00:46:55 1069
6 Scarlet Heap SO F 2003 00:47:36
7 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:51:34 1022
8 Chris Shaw HAVOC M 1949 00:52:16 1015
9 Jill Blount SO F 1960 00:52:20 1014
10 Simon Ling MV M 1945 00:52:53 1008
11 Einar J. Solgaard SO M 1945 00:53:03 1007
12 John Morris SO M 1945 00:54:13 995
13 Steve Ewens SO M 1956 00:56:06 976
14 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:56:38 971
15 Alison Saunders HH F 1959 00:56:42 970
16 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:56:48 969
17 Kate Turner SO F 1973 00:56:49 969
18 Carol House SO F 1956 00:57:16 965
19 Chris Simpson SO M 1945 00:57:36 961
20 Ben Rivers GO M 1944 00:58:13 955
21 Julie Lobley DFOK F 1965 00:59:41 941
22 Peter Carlill NOR M 1958 01:00:00 936
23 Gethyn Lewis SO M 1966 01:01:48 918
24 Andrew Ward SO M 1961 01:01:57 917
25 Peter Dudman SO M 1951 01:03:10 905
26 Roger Roberts SO M 1946 01:03:51 898
27 Euan Raeside SO M 2003 01:05:09
28 Amelia Bartlett SO F 2003 01:06:35
29 Simon Bowie-Britton SOS M 1972 01:07:00 867
30 Nadine Clark SO F 1963 01:08:12 855
31 Ralph Phillips SO M 1945 01:08:39 849
32 Patrick Maher SO M 1935 01:08:41 849
33 Helen Rivers GO F 1954 01:09:35 840
34 Jane King SO F 1956 01:09:46 838
35 Leslie Coles SO M 1943 01:09:56 836
36 Douglas Deeks SAX M 1938 01:10:13 833
37 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:10:15 833
38 Mike Baron SO M 1942 01:11:05 825
39 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:12:35 810
40 Nick Raeside M 1961 01:14:25
41 Isobel Harrington DFOK F 1963 01:15:11 783
42 Jasmine Bennett SO F 1953 01:16:57 765
43 Leslie Hooper SO M 1942 01:17:39 758
44 Julie Collins DFOK F 1960 01:20:15 732
45 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 01:20:21 731
46 Penny Marsh SO F 1963 01:20:58 725
47 Teresa Turner SLOW F 1948 01:21:26 720
48 Clare Lines SO F 1965 01:22:50 706
49 Stuart Wood M 1966 01:23:38
50 Rachel Welsh W 1971 01:25:35
51 Stuart Paton SO M 1962 01:30:32 629
52 Nicky Masson MV F 1964 01:31:21 620
53 Linda Hulley SO F 1956 01:32:26 610
54 Michele Funnell SO F 1954 01:38:30 547
55 Ian Goodwin SO M 1955 01:45:12 480
56 Aaron Taylor SO M 2001 01:58:43
- Geoff Wright GO M 1945 00:55:16
- Mike Ralph SO M 1958 01:24:07
Showing results 1 - 58 of 58