Results

Achievements at
orienteering events

SAX District Event, 27/11/2016

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Bl (length: 5.7km, 16 controls)
Other courses: Br | G | LG | O | Y

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Laurence Townley SN M 1971 00:45:21 1242
2 Frank Townley SN M 2003 00:47:11
3 Colin Dickson BAOC M 1955 00:48:03 1219
4 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:49:06 1209
5 Nick Hale MAROC M 1958 00:49:39 1205
6 Charlie Turner SLOW M 1953 00:52:38 1180
7 Mark Collins DFOK M 1960 00:53:22 1174
8 Malcolm Fisher M 1971 00:55:32
9 Stephen McKinley SN M 1964 00:56:37 1148
10 Charles Spence LOK M 1958 00:56:58 1145
11 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:57:20 1142
12 Neil Speers DFOK M 1966 00:57:31 1141
13 Mark Glaisher SAX M 1951 00:57:43 1139
14 Charlotte Turner SLOW F 1986 00:57:44 1139
15 Alan Williamson SO M 1949 00:57:55 1137
16 Bohdan Rainczuk SAX M 1961 00:58:19 1134
17 Alison Howe SAX F 1972 00:58:26 1133
18 Peter Jones SN M 1956 00:58:36 1132
19 Julia Jarvis SO F 1968 00:59:03 1128
20 Adam Conway GO M 2003 00:59:31
21 Phil Conway GO M 1963 00:59:50 1122
22 David Dawson DFOK M 1958 01:00:17 1118
23 Peter Martin SAX M 1949 01:00:58 1112
24 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:01:31 1108
25 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:01:43 1106
26 Andrew Pitcher DFOK M 1964 01:02:01 1104
27 Sean Cronin SAX M 1966 01:02:30 1100
28 Zlatko Peev SLOW M 1970 01:03:17 1094
29 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:03:21 1093
30 Simon Blanchflower SAX M 1954 01:03:55 1088
31 Tom Edelsten GO M 1943 01:04:21 1085
32 Andrew Derrick SAX M 1971 01:05:00 1079
33 David Dorling DFOK M 1972 01:05:02 1078
34 Andrew Evans DFOK M 1955 01:05:25 1075
35 Alice Bedwell BOK F 1960 01:06:43 1065
36 Ronan Cleary LOK M 1960 01:08:16 1052
37 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:11:57 1021
38 Christine Jepson SO F 1958 01:16:13 986
39 Peter Dudman SO M 1951 01:16:45 982
40 Nigel Bush MV M 1955 01:16:48 981
41 David Marsh SO M 1963 01:17:15 978
42 Antony Schofield MV M 1961 01:17:17 977
43 Claire Heliot W 1995 01:18:12
44 Keith Roberts NOC M 1960 01:18:15 970
45 Kenneth Fox SAX M 1965 01:18:19 969
46 Jerry Purkis LOC M 1956 01:18:30 967
47 Susan Crickmore SO F 1962 01:18:34 967
48 John van Rooyen SAX M 1949 01:19:18 961
49 Jane Lambert SO F 1960 01:20:00 955
50 Richard Rae BKO M 1946 01:20:13 954
51 John Duffield HH M 1947 01:20:22 952
52 Mike Bolton MV M 1950 01:21:14 945
53 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:22:32 934
54 Lisa Blair SAX F 1976 01:22:57 930
55 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:23:58 922
56 Paul Greenough TVOC M 1948 01:25:13 912
57 Jane Archer SN F 1954 01:26:05 905
58 Nicholas Betts SAX M 1964 01:26:33 901
59 Kevin Francis M 1995 01:26:55 898
60 Philip Gristwood MV M 1949 01:28:23 886
61 Edward Cox SO M 1959 01:29:01 881
62 Catherine Galvin LOK F 1962 01:29:40 875
63 Mike Elliot MV M 1951 01:32:04 856
64 James Parker SO M 1945 01:32:26 853
65 David Hodson HH M 1964 01:33:24 844
66 Paul Vallack BAOC M 1966 01:36:45 817
67 Chris McDonald MV M 1942 01:42:06 772
68 Ian Catchpole DFOK M 1979 01:46:00 740
69 Samantha Prior SAX F 1978 01:49:01 716
70 Nigel Saker SLOW M 1948 01:52:53 684
71 James McAlpin SAX M 1947 01:57:31 646
72 Clive Hillier LOK M 1964 01:58:37 637
73 Michael White MV M 1937 02:53:15 186
Showing results 1 - 73 of 73