Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Level C Urban Event, 02/01/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/application/documents/events/2017%20events/Didcot/event_page.php

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 2 (length: 5.6km, 17 controls)
Point calculations
1,109.02 + (110.90 x (2,561.13 - T)) / 459.21
Other courses: Course 1 | Course 3 | Course 4 | Course 5 | Course 6 | Course 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kevin Fielding HH M 1968 00:30:55 1280
2 Paul Couldridge SLOW M 1974 00:31:33 1270
3 Paul Luttman SO M 1972 00:33:29 1242
4 Laurence Townley SN M 1971 00:33:53 1237
5 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:34:25 1229
6 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:34:29 1228
7 Sarah-Jane Barrable SLOW F 1984 00:34:42 1225
8 Paul Gebbett BOK M 1969 00:35:02 1220
9 Ben Green TVOC M 1977 00:36:25 1200
10 Paul Fox SN M 1962 00:36:32 1198
11 Chloe Potter BOK F 1998 00:36:49 1194
12 Aleksi Kankainen TVOC M 1977 00:37:16 1188
13 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 00:37:28 1185
14 Tommi Grover BOK M 1976 00:37:31 1184
15 Tom McComiskie BAOC M 1977 00:37:42 1181
16 Rob Woods RAFO M 1969 00:37:47 1180
17 Cameron Lamond SN M 1970 00:38:02 1176
18 Sue Carter SLOW F 1967 00:38:45 1166
19 Paul Martin SN M 1967 00:39:36 1154
20 Martha Paton SN F 1991 00:39:39 1153
21 Gordon Parker SLOW M 1963 00:39:43 1152
22 Rebecca Ellis WIM F 1986 00:39:55 1149
23 Adam Poole RAFO M 1989 00:40:39 1139
24 Nick Dennis BOK M 1960 00:41:00 1133
25 Jon Bones TVOC M 1971 00:41:07 1132
26 Derick Mercer BKO M 1964 00:41:22 1128
27 Jolyon Medlock WSX M 1974 00:41:26 1127
28 Matthew Harden HH M 2000 00:41:53 1121
29 Phil Conway GO M 1963 00:42:30 1112
30 Stu Levene HH M 1969 00:42:56 1105
31 Bernard Fowler BAOC M 1970 00:43:33 1096
32 Steve Collins RAFO M 1967 00:43:52 1092
33 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 00:44:01 1090
34 Chris Poole RAFO M 1961 00:44:04 1089
35 Johanna Michl OUOC 00:44:19
36 David Hodson HH M 1964 00:45:10 1073
37 Fiona Tam SLOW F 1989 00:45:19 1071
38 Tony Harden HH M 1963 00:45:49 1064
39 Jon Darley GO M 1966 00:46:18 1057
40 Jon Harvey TVOC M 1971 00:46:27 1054
41 Nikolay Kolev TVOC M 1965 00:46:27 1054
42 Terence Hosking BKO M 1965 00:46:31 1054
43 Neil Frankum BKO M 1969 00:46:31 1054
44 Rosie Davies IND 00:48:02
45 Dougie Cochran TVOC M 1969 00:48:11 1029
46 Rachel Dennis BOK F 1967 00:48:34 1024
47 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 00:49:07 1016
48 Simon Poole RAFO M 1987 00:50:55 990
49 Tim Keogh MV M 1963 00:51:32 981
50 Ian Buxton TVOC M 1965 00:53:25 954
51 Eoin Sharkey BKO M 1964 00:53:34 951
52 Catherine Slade SAX F 1976 00:54:36 936
53 John Marsh SO M 1967 00:55:33 923
54 Matthew Blackmur TVOC M 1987 00:57:02
55 Emily van der Heijden IND F 1985 00:57:31
56 Sarah Connolly TVOC F 1992 00:58:03
57 Ian Hylton BKO M 1969 00:58:13 884
58 Nik Windle TVOC M 1962 01:11:35 690
59 Jo Thornes IND 01:17:12
60 Julia Yeomans TVOC F 1954 01:26:41 471
61 Darren Wheeler IND 01:32:32
- Emma Lawson mp IND 01:12:35
- Kate &Grace Sullivan & Hannah Snook mp IND 01:28:13
Showing results 1 - 63 of 63