Results

Achievements at
orienteering events

SCOL4 TVOC Level C & Regional Event, 03/12/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/application/documents/events/2017%20events/Chilterns2/index.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Army Blue (length: 7km, climb: 125m, 20 controls)
Point calculations
1,102.40 + (55.83 x (3,978.00 - T)) / 612.02
Other courses: White | Yellow | Orange | Long Orange | Light Green | Short Green | Green | Blue | Brown | Army Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Chris Huthwaite SARUM M 1968 00:49:40 1193
2 Steve Collinson BAOC M 1967 00:51:26 1184
3 Kezia Jukes BAOC F 1989 00:51:32 1183
4 Alexander Mathers CLOK M 1974 00:52:04 1180
5 Maj Evans RSG S2 M 00:53:18
6 kevin brooker NGOC M 1969 00:55:45 1160
7 Maj Deed RAPTC M 00:55:48
8 SSgt Beverley RAPTC M 00:56:06
9 Capt Gilbert AMS S M 00:56:24
10 Wo1 Webb RLC S2 M 00:56:57
11 Maj L Jones AGC W F 00:57:01
12 Alan Hoff BAOC M 1966 00:58:33 1145
13 Wo2 Furlong RLC S1 M 00:58:44
14 Simon Farrington BAOC M 00:58:50
15 Lt R Churcher REME S M 00:59:26
16 Wo2 Craig RLC S1 M 00:59:34
17 Sally Calland RSOC F 1975 00:59:55 1137
18 Scott Parnell BOF M 1982 01:00:02 1137
19 SSgt Powell RSG S1 M 01:00:52
20 Wo1 Harris RAPTC M 01:01:54
21 Cpl Bowie RLC S2 M 01:02:10
22 Lt Col Giles RLC W F 01:02:13 1125
23 SSgt Anderson RE S1 M 01:02:35
24 Cpl Gibbs AAC S2 M 01:03:12
25 Capt Mitton RE S1 M 01:03:44
26 Capt Dullaghan RE S1 M 01:05:11
27 Grant Clarke BOF M 1980 01:05:38 1106
28 Andrew Lewis BAOC M 1966 01:05:45 1105
29 Michelle Scott BAOC F 1992 01:06:03 1104
30 Kerry Larsen SARUM F 1977 01:08:29 1090
31 Lt Col Jackson RE S2 M 01:08:33
32 Darren Welch BOF M 1968 01:08:56 1088
33 Gnr Williams RA S1 M 01:08:58
34 LCpl Ings AAC S2 M 01:09:02
35 Tamla Short BAOC F 1989 01:10:20 1080
36 Greg Ehlen BAOC M 1964 01:10:23 1080
37 Cpl S Rai AGC S M 01:10:44
38 Lt Col Shaw AAC S1 M 01:10:54
39 Wo2 D Nolan REME S M 01:11:38
40 Capt K Baker AGC W F 01:11:44
41 Belinda Wilson BOF F 1990 01:11:47 1072
42 Victoria Deakin (Walters) BAOC F 1979 01:12:51 1067
43 Bernard Fowler BAOC M 1970 01:13:10 1065
44 Capt Froehlich AMS W F 01:14:03
45 Maj Clarke RLC W F 01:14:16
46 LCpl Gurung REME S M 01:14:52
47 Eric Heritage LEI M 1959 01:16:12 1048
48 Lt Col R Griffiths AGC W F 01:16:40
49 Andy Johnson HOC M 1963 01:17:21 1042
50 Capt G Coulson AGC S M 01:17:50
51 Capt Game AMS S M 01:19:43
52 Capt Talbot AMS W 01:19:56
53 Ali Lea BAOC F 1975 01:21:30 1019
54 Capt Gay RE W F 01:22:54
55 Kaji Limbu EBOR M 1985 01:23:39 1007
56 Lesley Read CLOK F 1976 01:24:31 1003
57 Maj Fleming AAC S2 M 01:24:34
58 Scott Vardy TVOC M 1972 01:24:55 1001
59 Lt Col Kay AMS S M 01:25:18
60 Sgt Costello RSG S2 F 01:26:00
61 Pte Gurung RLC S2 M 01:27:08
62 Cpl Rana AGC S2 M 01:27:10
63 LCpl Z Perryman AGC S2 F 01:34:05
64 Mike Ward BAOC M 1972 01:36:21 938
65 Gnr Towns RA W F 01:38:05
66 Wo1 Kelly RLC W F 01:39:29
67 Wo2 K Styles AGC S2 F 01:40:22
68 LCpl Mortimer RE W F 01:52:22
69 LBdr Johnson RA W F 01:58:53
- LCpl Dabbs mp RE S2 M 01:26:19
Showing results 1 - 70 of 70