Results

Achievements at
orienteering events

SCOL4 TVOC Level C & Regional Event, 03/12/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/application/documents/events/2017%20events/Chilterns2/index.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Green (length: 3.7km, climb: 30m, 11 controls)
Point calculations
812.70 + (144.63 x (3,741.78 - T)) / 918.96
Other courses: White | Yellow | Orange | Long Orange | Light Green | Green | Blue | Brown | Army Blue | Army Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ian Ditchfield MV M 1956 00:29:02 1127
2 Nikolay Biba TVOC M 00:37:52
3 Sue Hands WIM F 1948 00:44:25 982
4 Andy MacGregor BADO M 1940 00:48:46 941
5 Antje Inness BKO F 1968 00:49:52 931
6 Ray Massey SOC M 1940 00:49:56 930
7 Helen Sharp SWOC F 1964 00:49:56 930
8 Michael Booth IND M 00:52:59
9 Denise Harper BKO F 1950 00:55:31 877
10 Lynn Branford WIM F 1950 00:55:58 873
11 Jenny Gostick HH F 1965 00:58:25 850
12 Sue Hooper HH F 1954 00:58:36 848
13 Wilf Thompson IND M 00:58:56
14 Thomas Elgood CHIG M 1964 01:00:19 832
15 Barry Sowerbutts SOC M 1954 01:00:37 829
16 Katy Stubbs BKO F 1956 01:01:03 825
17 Anthony Barrable RAFO M 1944 01:01:13 824
18 Sally Collins BKO F 1951 01:01:40 819
19 Peter Narramore TVOC M 1957 01:03:48 799
20 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:06:18 776
21 Kathy Klaka FVO F 1984 01:06:29 774
22 Liz Stradling BKO F 1956 01:07:38 763
23 Frances Goldingay HH F 1949 01:08:01 759
24 Ken Williams BAOC M 1937 01:08:05 759
25 Gideon Felton IND M 01:09:21
26 Yvonne Hodson TVOC F 1947 01:10:19 738
27 Diana Smith SOC F 1952 01:12:03 721
28 Gill Bennett BKO F 1943 01:12:08 720
29 Don Nisbet SMOC M 1962 01:14:21 700
30 Sandra Mather SMOC F 1966 01:15:59 684
31 Graham Williams HH M 1959 01:22:43 620
32 Sarah Dixon HH F 1973 01:27:49 572
33 Barbara Page HH F 1968 01:28:45 564
34 Freda Peirce SARUM F 1941 01:42:17 436
- Peter Bennett BKO M 1940 01:00:09
Showing results 1 - 35 of 35