Results

Achievements at
orienteering events

DFOK SE League event, 14/01/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=632

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 4.9km, climb: 80m, 20 controls)
Point calculations
1,010.74 + (81.55 x (3,695.13 - T)) / 567.51
Other courses: Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robin Smith SO M 1952 00:42:58 1171
2 Mark Glaisher SAX M 1951 00:45:19 1151
3 Charlie Turner SLOW M 1953 00:45:51 1146
4 David Dorling DFOK M 1972 00:46:00 1145
5 Don McKerrow SLOW M 1952 00:46:12 1143
6 Alison Howe SAX F 1972 00:47:55 1129
7 Anna Chapman SO F 1973 00:49:25 1116
8 Andrew Cummings HH M 1952 00:49:29 1115
9 Boryana Peeva SLOW F 1969 00:51:27 1098
10 Alan Williamson SO M 1949 00:51:39 1096
11 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:52:42 1087
12 John Duffield HH M 1947 00:53:36 1080
13 David Dawson DFOK M 1958 00:54:22 1073
14 Jane Lambert SO F 1960 00:54:42 1070
15 Christine Kiddier BL F 1952 00:55:41 1062
16 Julia Jarvis SO F 1968 00:56:45 1052
17 Helen Errington HH F 1961 00:57:45 1044
18 Peter Carlill NOR M 1958 00:58:03 1041
19 Jill Blount SO F 1960 00:58:09 1040
20 David Tookey HH M 1953 00:58:40 1036
21 Rory Percival HH M 1964 00:59:13 1031
22 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:59:30 1029
23 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:00:01 1024
24 Tony Ludford BADO M 1944 01:00:24 1021
25 Julie Lobley DFOK F 1965 01:00:30 1020
26 Susan Crickmore SO F 1962 01:00:46 1018
27 Peter Dudman SO M 1951 01:01:04 1015
28 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:01:45 1009
29 Maire Convery HH F 1967 01:01:47 1009
30 Geoff Wright GO M 1945 01:03:13 997
31 Penny Marsh SO F 1963 01:03:18 996
32 Mike Bolton MV M 1950 01:04:36 985
33 Lynne Moore BKO F 1964 01:05:18 979
34 David Kingdon SAX M 1951 01:05:29 977
35 Angela Darley GO F 1973 01:07:09 963
36 Hedley Calderbank HH M 1951 01:07:11 962
37 Philip Craven DFOK M 1954 01:07:23 961
38 Stuart Wood NONE M 1973 01:09:36
39 David Collier DFOK M 1951 01:10:05 937
40 Gillian Hanson HH F 1967 01:10:17 936
41 George Engelhardt MV M 1951 01:10:44 932
42 Mark Thompson TVOC M 1955 01:11:13 928
43 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:11:23 926
44 Mike Turner SO M 1950 01:11:45 923
45 Ian Catchpole DFOK M 1979 01:11:54 922
46 Mike Elliot MV M 1951 01:12:04 920
47 Naomi Drewitt DFOK F 1975 01:12:20 918
48 Clive Hillier LOK M 1964 01:12:28 917
49 Chris McDonald MV M 1942 01:14:32 899
50 Clare Lines SO F 1965 01:14:50 897
51 Catherine Galvin LOK F 1962 01:15:35 890
52 Philip Gristwood MV M 1949 01:15:40 889
53 Bill Alexander MV M 1942 01:17:02 878
54 Paul Butt SUFFOC M 1967 01:20:58 844
55 Julia Batt DFOK F 1972 01:54:05 558
- Rod Harrington DFOK M 1966 01:02:21
Showing results 1 - 56 of 56