Results

Achievements at
orienteering events

SO "Sunny Sussex" Weekend (event 3 of 3) incorporating SE League & Yvette Baker Trophy Heat, 13/05/2018

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.5km, climb: 125m, 16 controls)
Point calculations
1,007.58 + (96.77 x (4,876.95 - T)) / 1,070.03
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Green | Short Green | Very short green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sheralee Bailey DFOK F 1970 00:50:34 1174
2 Charlie Turner SLOW M 1953 00:56:00 1145
3 Anna Chapman SO F 1973 00:56:42 1141
4 Alan Williamson SO M 1949 00:58:38 1130
5 Don McKerrow SLOW M 1952 00:59:12 1127
6 Andrew Parkinson SO M 1952 00:59:34 1125
7 Sarah Howes SAX F 1959 00:59:54 1124
8 Woo Allen BAOC F 1965 01:01:24 1115
9 Mark Glaisher SAX M 1951 01:02:17 1111
10 Christine Jepson SO F 1958 01:05:33 1093
11 Vesela Chokoeva SLOW F 1973 01:05:53 1091
12 Boryana Peeva SLOW F 1969 01:06:09 1090
13 John Britton MDOC M 1951 01:06:17 1089
14 Robin Smith SO M 1952 01:07:45 1081
15 Carol Lovegrove SN F 1972 01:08:44 1076
16 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:10:55 1064
17 John Duffield HH M 1947 01:11:04 1063
18 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 01:14:04 1047
19 Nikolay Yanev SLOW M 1973 01:14:46 1043
20 Chris Shaw HAVOC M 1949 01:16:56 1031
21 Philip Gristwood MV M 1949 01:18:00 1025
22 Angela Darley GO F 1973 01:18:59 1020
23 Jill Blount SO F 1960 01:21:00 1009
24 Edward Forman SO M 1950 01:23:34 995
25 Philip Craven DFOK M 1954 01:24:40 989
26 Peter Dudman SO M 1951 01:26:09 981
27 Hedley Calderbank HH M 1951 01:29:56 961
28 Penny Marsh SO F 1963 01:31:18 953
29 Lynne Moore BKO F 1964 01:32:08 949
30 Mike Elliot MV M 1951 01:33:06 943
31 Chris McDonald MV M 1942 01:36:45 924
32 David Funnell SO M 1964 01:37:49 918
33 Mike Ralph SO M 1958 01:38:55 912
34 Mike Turner SO M 1950 01:39:37 908
35 Catherine Galvin LOK F 1962 01:40:49 902
36 Gethyn Lewis SO M 1966 01:41:49 896
37 John Pittam SO M 1950 01:41:51 896
38 Marion West SO F 1964 01:42:08 894
39 Anna Bartlett F 1965 01:42:53 890
40 Sarah Burridge SO F 2000 01:45:01 879
41 Ruth Rhodes SO F 1942 01:46:20 872
42 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:47:20 866
43 George Engelhardt MV M 1951 01:48:38 859
44 Andrew Ward SO M 1961 01:51:02 846
45 Clive Hillier LOK M 1964 01:55:22 823
Showing results 1 - 45 of 45