Results

Achievements at
orienteering events

Mole Valley District Event, 22/10/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.1km, climb: 135m, 22 controls)
Point calculations
1,067.02 + (146.93 x (4,571.10 - T)) / 1,295.59
Other courses: Short Brown | Green | Short Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Angus Harrington HH M 2001 00:48:11 1258
2 Keith Masson MV M 1960 00:52:23 1229
3 Ian Ditchfield MV M 1956 00:52:31 1228
4 Alex Fielding HH M 2003 00:52:36
5 Zlatko Peev TVOC M 1970 00:53:38 1220
6 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:56:24 1202
7 Peter Warland SOS M 1965 00:58:02 1191
8 Paul Todd LOK M 1975 00:59:58 1177
9 Robin Smith SOC M 1952 01:01:08 1169
10 Richard Pownall SMOC M 1959 01:01:38 1166
11 Anna Chapman SO F 1973 01:01:43 1165
12 Peter Chapman SO M 1964 01:03:17 1155
13 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:03:39 1152
14 David Lobley DFOK M 1965 01:04:07 1149
15 Maxim Zorin IND M 1977 01:04:50
16 Julia Jarvis SO F 1968 01:06:14 1135
17 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 01:06:57 1130
18 Derick Mercer BKO M 1964 01:08:01 1123
19 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 01:08:20 1120
20 Tom Edelsten CHIG M 1943 01:08:37 1119
21 Paul Street SLOW M 1954 01:08:59 1116
22 Ian Sayer WSX M 1951 01:09:20 1114
23 Mick Smith HH M 1948 01:09:41 1111
24 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:15:09 1074
25 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:15:22 1073
26 Andrew Cummings HH M 1952 01:15:36 1071
27 Paul Langston HH M 1953 01:15:38 1071
28 Jane Lambert SO F 1960 01:16:52 1062
29 Keith Davies SLOW M 1965 01:19:20 1046
30 Matt Belous IND M 1996 01:21:58
31 Philip Gristwood MV M 1949 01:22:05 1027
32 David Cave-Ayland DFOK M 1953 01:22:19 1025
33 Edward Cox SO M 1959 01:23:31 1017
34 Peter Martin MV M 1961 01:23:50 1015
35 Lydia Farzin-nia SLOW F 1987 01:25:44 1002
36 Philip Morgan MV M 1971 01:26:01 1000
37 Charlotte Turner SLOW F 1986 01:26:08 999
38 Mike Bolton MV M 1950 01:27:41 989
39 Paul Bowen SAX M 1962 01:28:53 981
40 Sarah Brown SLOW F 1952 01:31:09 965
41 Mike Bray SN M 1955 01:32:36 955
42 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:33:12 951
43 Julie Murphy SLOW F 1963 01:34:50 940
44 Naomi Drewitt DFOK F 1975 01:35:22 937
45 Graham Sutton MV M 1947 01:41:55 892
46 Linda Hulley SO F 1956 01:46:49 859
47 Jon Evison IND M 1967 01:52:18
48 Catharine Sowerby IND W 1962 02:02:49
49 Brian Palmer TVOC M 1944 02:12:32 684
50 Michael White MV M 1937 02:58:38 370
- Martin Wilson BKO M 1947 00:52:19
- Barry Woodfine SAX M 1958 01:13:34
- Adam Leaf HH M 1962 01:13:38
- Jim Prowting TVOC M 1946 01:16:28
- John Pittam SO M 1950 01:42:18
Showing results 1 - 55 of 55