Results

Achievements at
orienteering events

LOC Cumbrian Galoppen, 09/04/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.12km, climb: 130m, 12 controls)
Point calculations
1,015.66 + (95.87 x (3,647.17 - T)) / 626.32
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Finlay Johnson SROC M 2002 00:34:27
2 Katie Wright LOC F 1996 00:41:30 1193
3 Daniel Lister LOC M 2002 00:43:29
4 Peter Hudd WCOC M 1960 00:43:53 1171
5 Catherine Bloom LOC F 2001 00:45:53 1153
6 Alice Rea NUFOC F 1995 00:47:00 1142
7 Connor O'Hara LOC M 2002 00:48:01
8 Michael Pearson WCOC M 1944 00:48:21 1130
9 Tony Davies BOF M 1948 00:48:41 1127
10 Rosie Spencer WCOC F 2002 00:48:43
11 Robert Seddon SELOC M 2002 00:49:26
12 Julian Lailey SROC M 1946 00:50:56 1106
13 John Kewley MDOC M 1963 00:52:00 1096
14 Julia Laverack WAROC F 1962 00:52:07 1095
15 Harry O'Donovan LOC M 2002 00:52:07
16 Robin Thomas BL M 1951 00:52:10 1095
17 Roger Thomas WCOC M 1960 00:52:15 1094
18 Ellie Simmonds LOC F 2003 00:52:32
19 Richard Cummings WCOC M 1959 00:52:34 1091
20 Lily Regan WCOC F 2002 00:52:54
21 Deb Murrell SROC F 1966 00:53:43 1081
22 Tom Barkas LOC M 1948 00:54:05 1077
23 Anna Harris DEE F 2003 00:54:09
24 John Brewer SROC M 1964 00:54:14 1076
25 Philip Shrimpton LOC M 2001 00:54:19 1075
26 Simon Filmore LOC M 1956 00:54:20 1075
27 Simon Cane LOC M 1947 00:55:42 1062
28 Pete Owens DEE M 1960 00:55:47 1062
29 Vanessa Brierley WCOC F 1968 00:56:11 1058
30 Richard Tiley LOC M 1958 00:56:41 1053
31 Matthew Haddow LOC M 2002 00:57:02
32 Paul Ferguson SROC M 1951 00:57:23 1047
33 Stephen Richards SELOC M 1953 00:58:25 1037
34 Anne Burbidge WCOC F 1961 00:58:28 1037
35 Catherine Wetherfield WCOC F 1964 00:58:54 1033
36 Jane Anthony SROC F 1956 00:59:13 1030
37 Carys Thomas WCOC F 2003 00:59:28
38 Polly Allen LOC F 2000 01:01:00 1014
39 Jessica Breeze WCOC F 2002 01:01:35
40 John Nuttall SELOC M 1945 01:04:19 983
41 Martin Powell LOC M 1951 01:04:44 979
42 Rachel Powell LOC F 1967 01:05:52 969
43 Janet Nash LOC F 1951 01:06:20 965
44 Ruth Harris DEE F 1969 01:06:21 965
45 Mike Schultz WCOC M 1982 01:07:22
46 Jonathan Eaton WCOC M 1958 01:07:34 953
47 Anne Wilson LOC F 1952 01:07:58 950
48 Louise Dunn LOC F 1960 01:08:02 949
49 Matilda Eve Tiribocchi LOC F 2000 01:08:31 945
50 Jill Cochrane SROC F 1957 01:08:47 942
51 Elaine Sutton DEE F 1967 01:09:33 935
52 Helen Livesey LOC F 1964 01:09:59 931
53 John Pullin LOC M 1949 01:10:33 926
54 Helen Neild LOC F 1947 01:10:40 925
55 Philip Nichols BL M 1957 01:11:18 919
56 Liam Woodend LOC M 2002 01:13:06
57 Dick Whitworth BL M 1939 01:13:31 899
58 Dave Neild LOC M 1947 01:15:30 881
59 Dave Walton LOC M 1951 01:15:34 880
60 Miriam Rosen SROC F 1949 01:16:45 869
61 Stephen Round SELOC M 1951 01:16:45 869
62 Syd Thomas WCOC M 1952 01:16:54 868
63 Judith Filmore LOC F 1958 01:17:20 864
64 David Rosen SROC M 1953 01:17:48 859
65 Julie Mair AIRE F 1982 01:20:31 834
66 Antony Richardson LOC M 1946 01:21:12 828
67 Debbie Watson WCOC F 1958 01:23:21 808
68 Deborah Goodwin WCOC F 1961 01:23:36 806
69 Juliet Bentley SROC F 1967 01:36:08 691
70 Cath Sullivan IND W 1972 01:55:23
- Joan Cumpstey BL F 1948 01:14:18
Showing results 1 - 71 of 71