Results

Achievements at
orienteering events

WAOC Thetford Warren, 05/02/2017

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.WAOC.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.6km, climb: 60m, 19 controls)
Point calculations
1,102.24 + (77.43 x (3,824.73 - T)) / 591.36
Other courses: Brown | Green | Short Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robert Campbell WAOC M 1966 00:41:04 1280
2 Angus Harrington HH M 2001 00:45:51 1243
3 Chris Hooker SO M 1961 00:47:34 1229
4 Andrew Henderson WAOC M 1964 00:49:46 1212
5 Ian Ditchfield MV M 1956 00:50:23 1207
6 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:51:18 1200
7 Andy Emmerson OD M 1956 00:51:53 1195
8 Ella Gilbert NOR F 1998 00:53:16 1185
9 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:54:06 1178
10 Martin Wilson BKO M 1947 00:54:34 1174
11 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:54:48 1173
12 Jonathan Gilbert NOR M 1959 00:55:44 1165
13 Katerina Skarkova NOR F 1999 00:56:38 1158
14 Brian Johnson WIM M 1951 00:56:45 1157
15 Ben Cowley NOR M 1984 00:57:08 1154
16 Nigel Lydon LEI M 1966 00:57:14 1153
17 Mike Jones SMOC M 1954 00:57:53 1148
18 Daisy Partridge SOS F 2000 00:57:57 1148
19 Sam Parkinson M 1999 00:58:37
20 Lizzie Rosewell SUFFOC F 1981 01:00:49 1125
21 Nicholas Pugh SOS M 1951 01:00:50 1125
22 Jill Blount SO F 1960 01:01:26 1120
23 Andy Gayford NOR M 1982 01:01:57 1116
24 Tom Edelsten CHIG M 1943 01:02:30 1112
25 Peter Woods WAOC M 1957 01:02:50 1109
26 Robin Bourne WAOC M 1962 01:02:57 1108
27 Stu Levene HH M 1969 01:02:59 1108
28 Jim Prowting TVOC M 1946 01:03:01 1108
29 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:03:01 1108
30 Philip Bartram NOR M 1972 01:03:26 1105
31 Paul Price NOR M 1963 01:03:28 1104
32 Mick Smith HH M 1948 01:03:46 1102
33 Alan Spidy NOR M 1964 01:04:10 1099
34 Paul Goldsworthy NOR M 1964 01:05:13 1091
35 Ian Shephard NOR M 1952 01:05:29 1089
36 Michael Bickle WAOC M 1948 01:05:40 1087
37 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:06:00 1085
38 Ian Lonsdale M 1957 01:06:14
39 Paul Fox SN M 1962 01:06:15 1083
40 John Duffield HH M 1947 01:06:29 1081
41 Andy Robinson SLOW M 1954 01:07:12 1075
42 Robert McNab RAFO M 1962 01:07:36 1072
43 Helen Errington HH F 1961 01:08:14 1067
44 Andrea Rebora SLOW M 1969 01:08:25 1066
45 Andrew Welsh HAVOC M 1953 01:10:11 1052
46 John Van Rooyen SAX M 1949 01:10:27 1050
47 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:10:43 1047
48 Peter Duthie WAOC M 1959 01:10:53 1046
49 Peter Waldron NOR M 1956 01:11:10 1044
50 Ian Byrne SMOC M 1957 01:11:10 1044
51 Ian Hylton BKO M 1969 01:12:34 1033
52 Phil Marsland SLOW M 1967 01:13:24 1026
53 Ruth Vingerhagen WAOC F 1985 01:13:25 1026
54 Edmund Ward M 1982 01:13:34
55 Rinat Akhmetov BOF M 1985 01:13:40 1024
56 Jill Emmerson OD F 1964 01:16:05 1005
57 Martin Sellens SOS M 1952 01:16:35 1001
58 Gillian Hanson HH F 1967 01:16:52 999
59 Colin Butler SUFFOC M 1949 01:25:03 935
60 Kevin Parkes HH M 1958 01:27:45 914
61 Helen Bickle WAOC F 1982 01:27:50 913
62 Dean Blackburn NOR M 1969 01:36:40 844
63 Bryony Morgan W 1982 01:53:42
64 Hamish Pritchard M 1977 01:53:48
- Katie Renouf+ Ceri Renouf W 2003 02:03:42
Showing results 1 - 65 of 65