Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellstrom Orienteering Festival - Individual 2 (UKOL), 21/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

27 (length: 2.9km, climb: 55m, 14 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M18,M20) | UKOL 4 (W18,W20) | 5 | UKOL 6 (M35,M40) | 7 | UKOL 8 (W35,W40) | 9 | UKOL 10 (M45) | UKOL 11 (M50) | UKOL 12 (M55) | UKOL 13 (M60) | UKOL 14 (M16,W45) | UKOL 15 (M65) | UKOL 16 (W50) | UKOL 17 (M70,W55) | UKOL 18 (W16,W60) | UKOL 19 (M75,W65) | UKOL 20 (W70) | UKOL 21 (M80,W75) | UKOL 22 (M85,M90,W80) | UKOL 23 (W85,W90) | 24 | 25 | 26 | 28 | Light Green | Orange


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:21:35
2 Leo Benjamin Morgan MALVIK M 00:22:16
3 Eoin Simpson LEI M 2010 00:22:42
4 Fionnuala Rowe GEN F 00:23:44
5 Charlie Maule-Lidbury HAVOC M 2010 00:24:05
6 Daniel Pigott POTOC M 2009 00:24:42
7 Ash Boothroyd WCOC M 2009 00:25:24
8 Lily Alexandra Morgan MALVIK F 00:26:05
9 Alice Pieters SYO F 2009 00:26:07
10 Ingrid Brynildsen FSK F 00:26:07
11 Craig Thompson HOC M 2009 00:26:42
12 Eskarina Medlock WSX F 2009 00:26:45
13 Ella Baxter SYO F 2009 00:27:07
14 Finn Le Page SN M 2007 00:28:31
15 Harriet Keenan DEVON F 2007 00:30:20
16 Niamh Browne GEN F 00:30:29
17 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:30:30
18 Jake Hilton SN M 2010 00:30:33
19 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:32:08
20 William Preston SYO M 2009 00:32:41
21 George Padget NWO M 2010 00:33:10
22 Maria Gaines BL F 2008 00:33:16
23 Max Straube-Roth OD M 2009 00:33:16
24 Rona Laird INVOC F 2008 00:33:39
25 Alex Darwin WAOC M 2010 00:34:25
26 Lucy Ward INT F 2010 00:35:05
27 Cerys Mitchell HH F 2009 00:35:57
28 Ben Chapman SO M 2009 00:36:40
29 Linnea Lundstedt SJÖVAL F 00:38:00
30 Matthew Dixon IND M 00:38:23
31 Adam Landels OD M 2009 00:39:02
32 Jack Beavers AIRE M 2008 00:39:22
33 William Prior SAX M 2010 00:39:30
34 Calum Robertson ESOC M 2009 00:39:33
35 Daniel Walker TVOC M 2009 00:40:41
36 Gabriele Harke KOLV B F 00:41:26
37 Owen Le Page SN M 2009 00:41:45
38 Charlotte Lovegrove SN F 2009 00:42:35
39 Ryan Padget NWO M 2012 00:42:54
40 Tristan Mccreadie RSOC M 00:43:37
41 Richard Askham SMOC M 2007 00:43:41
42 Olivia Stamp WCH F 2008 00:44:42
43 Jamie Chapman MAROC M 2011 00:45:46
44 Margaux Hodgson SYO F 2008 00:49:20
45 Lucy Townley SN F 2007 00:49:27
46 Isabelle Tonge BOK F 2009 00:52:49
47 Russell McCreadie RSOC M 2009 00:58:08
48 Ana Fletcher IND 00:58:21
49 Jamie King GO M 2009 00:59:57
50 Orianna Stretton IND 01:00:47
51 Barthelemy Pige NGOC 01:08:21
52 Trevorr Mille IND 01:12:09
53 Fraser Stamp WCH M 2010 01:16:04
54 Cora Heath IND F 01:27:23
Showing results 1 - 54 of 54