Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships (UKOL), 14/09/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Course F9 (W16,W40) (length: 1.8km, climb: 30m, 16 controls)
Other courses: UKOL Course F10 (W45) | UKOL Course F11 (W50) | UKOL Course F12 (W55,W60) | UKOL Course F16 (M65) | UKOL Course F17 (M70,M75) | UKOL Course F17 (M70,M75) | UKOL Course F18 (M80,M85,W65,W70,W75,W80,W85) | UKOL Course F18 (M80,M85,W65,W70,W75,W80,W85) | UKOL Course F5 (M16,M35,M40) | UKOL Course F6 (M45,M50,M55) | UKOL Course F5 (M16,M35,M40) | UKOL Course F7 (M60) | UKOL Course F8 (W35) | UKOL Course M-WRE (M18,M20,M21) | UKOL Course W-WRE (W18,W20,W21)

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Rollins SN F 1976 00:11:14
2 Kim Baxter SYO F 1976 00:11:40
3 Caitlin Irving WCOC F 2003 00:11:58
4 Toni O'Donovan LEI F 1978 00:11:58
5 Rachel Duckworth DVO F 2003 00:12:24
6 Rachel Brown ESOC F 2003 00:12:32
7 Anna Harris DEE F 2003 00:12:54
8 Scarlet Heap SO F 2003 00:13:11
9 Anne Straube OD F 1975 00:13:30
10 Ruby Owen BOK F 2004 00:14:20
11 Sally Calland RSOC F 1975 00:14:26
12 Sian Mitchell HH F 1978 00:14:39
13 Helen Marsden HH F 1976 00:14:39
14 Aimee Darley GO F 2003 00:14:54
15 Maya Hampshire Wright NN F 2004 00:15:00
16 Tereza Maria Rush BOK F 1979 00:15:02
17 Rebecca Ward NGOC F 2003 00:15:11
18 Ffion Bricknell SAX F 2004 00:15:33
19 Florence Lunn OD F 2004 00:17:44
20 Alex Elliot SYO F 2003 01:11:46
21 Tamsin Ker CLARO F 2003 01:13:35
22 Hannah Freeman HH F 2003 01:14:19
23 Fiona Eades INT F 2004 01:14:20
24 Pippa Smart OD F 2003 01:14:44
25 Carys Thomas WCOC F 2003 01:14:53
26 Libby Barber LEI F 2004 01:15:14
27 Kerina Lake SBOC F 1978 01:15:41
28 Louise Preston SYO F 1978 01:16:09
29 Rebecca McCreadie DEE F 1976 01:16:45
30 Susan Guy SYO F 1978 01:16:49
31 Helen Le Page SN F 1976 01:17:21
32 Karen Mills-hicks GO F 1975 01:17:28
33 Jenny Hammond FVO F 1975 01:19:30
Showing results 1 - 33 of 33