Results

Achievements at
orienteering events

Scottish 6 Days - Day 2 (UKOL), 31/07/2017

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

C10 (length: 3.175km, climb: 30m, 12 controls)
Other courses: C1 | C2 | C3 | C4 | UKOL C5(W85) | UKOL C6(M85, W80) | UKOL C7(M80, W75) | C8 | C9 | C14 | C15 | C16 | C17 | UKOL C18(W70) | C19 | UKOL C20(M75, W65) | C21 | C22 | UKOL C23(W60) | UKOL C24(M70, W55) | UKOL C25(W16) | C26 | UKOL C27(W50) | UKOL C28(M65) | UKOL C29(W45) | UKOL C30(M60, W40) | UKOL C31(W18, W20, W35) | UKOL C34(M16) | UKOL C35(M55) | UKOL C36(M18, M50) | UKOL C37(M45) | UKOL C38(M40) | UKOL C39(M20, M35) | UKOL C40(W21) | UKOL C41(M21)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Paul Mather IND M 1977 00:30:12
2 Jana Zublin OLG Thun W 1999 00:37:22
3 Peter Errington HH M 1999 00:39:26
4 Robert Jaeschke M 1982 00:41:04
5 Shona Jane Lee 00:42:12
6 Lisebeth Omdal W 1962 00:43:05
7 Inger-Sofie Selmer TAY F 1972 00:43:10
8 Lindsay McManamon TAY F 1981 00:43:19
9 Rashpal Singh 4SCOTS M 1996 00:45:10
10 Helen Rennie WCOC F 1973 00:45:53
11 Joseph Jaata 4Scots M 1996 00:46:59
12 Hazel Clark ESOC F 1976 00:47:15
13 Duncan Will GRAMP M 2002 00:47:39
14 Yvonne Green TVOC F 1985 00:47:41
15 Susan Hensman FVO F 1974 00:47:47
16 Mike Wade NOR M 1948 00:49:54
17 Linda Pastor OLF Mainz W 2001 00:50:00
18 George Hughes WCH M 2002 00:50:08
19 Lindsay Finch FVO F 1980 00:50:36
20 Lindsay Smith AYROC W 1996 00:50:58
21 Sarah Langford W 1977 00:51:30
22 Caroline Black W 1972 00:52:41
23 Marija Anderluh OK Polaris W 1972 00:52:47
24 Nicki Rowlett W 1996 00:53:19
25 Ian Hendrie FVO M 1952 00:53:34
26 Sara Anderson MOR F 1965 00:54:29
27 Isobel Harrington DFOK F 1963 00:56:50
28 Emma Cattley W 1972 00:57:48
29 Lucy Macleod W 1972 00:58:26
30 Alenka Skarabot OK Polaris W 1972 00:59:42
31 Brit Svihus Ganddal IL W 1952 01:03:00
32 Alison Cracknell SUFFOC F 1966 01:04:46
33 Celia Kingham TVOC W 1957 01:07:21
34 Lill Birkelund Porsgrunn OL W 1957 01:07:54
35 Julie McKeown CLYDE F 1971 01:07:58
36 Elizabeth Hayman SCOM W 1972 01:08:02
37 Calum Barron 4Scots M 1996 01:08:32
38 Jan Winblad REHNS M 1952 01:08:34
39 Izzy Lewis W 1996 01:08:39
40 Frances Moseley MDOC F 1982 01:08:39
41 Jane McIntyre INT F 1964 01:09:15
42 Rachel Mather IND W 1977 01:09:28
43 Taylor Macdonald 4Scots M 1996 01:09:49
44 Anita Heikkinen Espoon Suunta W 1957 01:10:52
45 Paul Wright PFO M 1961 01:14:23
46 Aileen Hargreaves SO F 1952 01:19:19
47 Merilin Vahtra Tarty Ulikdol W 1996 01:19:45
48 Debbie Perry SWOC F 1977 01:20:50
49 Jane Hunter WCOC F 1967 01:21:22
50 Gabrielle King FIN W 1967 01:21:40
51 Abigail Garvey BL W 2003 01:22:11
52 Callum Gallagher M 1999 01:25:33
53 Malin Faroy Ask W 1996 01:27:51
54 Joanne Leigh OD F 1967 01:32:00
55 Karen Lewis QO F 1966 01:35:29
56 Joan Norris COBOC F 1950 01:36:29
57 Jenny Ross ESOC F 2001 01:38:42
58 Alyson Denney OD F 1951 01:40:31
59 Bernd Schr USV TU Dresden M 1952 01:44:58
60 Jennifer Rowlett GO F 1993 01:50:14
61 Jessica Cattley W 2001 01:51:25
62 Patricia Walker BOK F 1942 01:53:01
63 Diane Findlay-Robinson WCH F 1986 02:12:20
64 Roberta Marshall NN F 1958 02:24:09
65 Sylvia Rowe POTOC W 1947 03:01:23
- Basiru Secka 4Scots M 1996 00:47:49
- Kirsty Anderson MOR F 2001 00:51:44
- Fran Humphrey ESOC F 1950 01:08:56
- Andy Smith DVO F 1967 01:22:45
- Christine Williams SYO F 1956 01:39:04
- Sue Vine NOR F 1940 01:59:52
- Rosemary Thomas WCH F 1956 02:23:15
Showing results 1 - 72 of 72